V kinech se nyní sešlo hned několik filmů, na které se podle našich redaktorů vyplatí vypravit.
 
ČT Art
 

Advent v kině

V kinech se nyní sešlo hned několik filmů, na které se podle našich redaktorů vyplatí vypravit. Chcete se zamyslet nad vážnými tématy, nebo raději vypnout u potřeštěné komedie? A nebojte, tip máme i pro ty, kteří nejraději sledují filmy a seriály v teple domova.

1.jpg

Film A pak přišla láska… Šimona Holého má až fascinující místa

A pak přišla láska… patří mezi výpovědi o lidech hledajících ukotvení a podvědomě zraňujících. Ze začarovaných kruhů jen bolestivě hledají únik,“ píše o snímku Šimona Holého Jan Jaroš. I přes nesporné kvality ale filmu prorokuje, že zůstane na okraji širšího zájmu.

2.jpg

Kousek nebe patří k filmovým vrcholům letošního roku

Druhý film Michaela Kocha prověřuje sílu lidských citů v zajetí vážné nemoci, proplétá člověka se zvířaty a rozehrává drtivou existenciální elegii v poutavé krajině, kde se lidská psychika drolí se stejnou nevyzpytatelností jako náhorní alpské kameny. Přečtěte si celou recenzi Vojtěcha Kočárníka.

3.jpg

Pomatenci jedou na závody a fenomenální Kozub

Ve svém novém filmu scenárista a režisér Jan Prušinovský opět těží z „genia loci“ severních Čech. „Ačkoliv Grand Prix považuji za zdařilejší než leckteré předchozí režisérovy tituly (včetně Kober a užovek), nezařadí se mezi pamětihodná díla – na to je tu příliš schválností a prvoplánových okatostí,“ hodnotí snímek Jan Jaroš.

4.jpg

Addamsova rodina od počátků po současnost

Na Netflixu sklízí úspěch seriál Wednesday režiséra Tima Burtona. Dílo oslavující outsidery má již téměř kultovní status hlavně díky filmům z devadesátých let, ovšem Addamsovi přišli na svět už v letech třicátých. Podívejte se s Rebekou Maxovou temné rodince i jejímu tvůrci, Charlesi Addamsovi, na zoubek.

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů