Už loni jsme se rozhodli toulat za uměním. Říkáme tomu Artoulky a budeme v nich pokračovat i letos.
 
ČT Art
 

Artoulky jsou zpět!

Už loni jsme se rozhodli toulat za uměním. Říkáme tomu Artoulky a budeme v nich pokračovat i letos. Léto je totiž ideální čas na průzkum okolí – a to nejen v rodných městech, ale po celém Česku. Pomůže vám k tomu naše mapka umění a architektury 20. a 21. století, nebo se můžete nechat inspirovat některou z procházek, které jsme pro vás připravili se známými osobnostmi ze světa kultury. Tak kam s námi vyrazíte?

1.jpg

Všechno v jedné mapě

Díky přehledné mapě můžete objevovat více než sto padesát pozoruhodných uměleckých děl a staveb po celé České republice. Naplánovat si třeba i celé výlety – po Mostě, Sázavě, Ostravě nebo Plzni…

2.jpg

Na procházku s Jáchymem Topolem

Každý prázdninový týden se na našem webu objeví také nové video s osobností, která vám ukáže svá oblíbená místa. Napoprvé se vydáme s Jáchymem Topolem do Hrusic, jež proslavil už Josef Lada. Věděli jste však, co znamenají pro Jáchyma Topola a jak úzce jsou spojené s jeho životem i knihami?

3.jpg

Po pražských kavárnách

Jestli bydlíte v Praze a nemůžete odjet z města, nezoufejte. Pojďte se vypravit po pražských kavárnách první republiky a postupně se vrátit dál do minulosti. Podívejte se s námi do kavárny Slavie, Montmartre nebo do podniku U Kouckých, kde pracovala slavná prostitutka Tonka Šibenice.

4.jpg

Most, Ostrava i Brno

Myslíme samozřejmě i na mimopražské, a tak jsme naplánovali zábavné umělecké trasy i v dalších městech České republiky. Podívejte se do starého a nového Mostu, na brněnský street art nebo do literární Ostravy.

5.jpg

Playlist na cesty

Aby vám cesta za uměním rychleji ubíhala, připravili jsme pro vás speciální artoulkový playlist. Schválně, jestli jsme se vám trefili do vkusu!

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů