Přečtěte si o novinkách na webu ctart.cz.
 
ČT Art
 

Co si na začátku roku nesmíte nechat ujít?

Populární seriál Dobré ráno, Brno! je zpět s druhou řadou. V kinech můžete navštívit nový snímek Ferrari s Adamem Driverem nebo To se mi snad zdá s Nicolasem Cagem od společnosti A24. A spolu s Borisem Hokrem si doplňte svou fantasy knihovnu o tituly, které vás v uplynulém roce minuly.

01.jpg

Režisér Prušinovský: Dobré ráno, Brno! je můj nejosobnější seriál

„To je čistá autobiografie! Je to můj nejosobnější seriál. Akorát mě musíte hledat v jednotlivých postavách, za které se schovávám,“ říká o seriálu Dobré ráno, Brno! jeho režisér a scenárista Jan Prušinovský. Proč si pro natáčení vybral raději televizní studio v Brně než v Praze? A existuje podle něj v komedii nekorektní humor? Přečtěte si rozhovor s ním.

02.jpg

Film Ferrari ukazuje, že v závodě se životem nemáme nic pod kontrolou

V biografickém filmu Ferrari režiséra Michaela Manna je manažer automobilové značky Enzo Ferrari novináři připodobňován k starořímskému bohu Saturnovi, který požírá své děti. Zjev antického obra mu navíc dodává obsazení Adamem Driverem. „Chytré drama si však dobře uvědomuje, že vinu nikdy nenesou jednotlivci, nýbrž souhry okolností, řetězce sporných rozhodnutí a nevyzpytatelných defektů,” píše v recenzi Ondřej Pavlík.

03.jpg

Nový film To se mi snad zdá společnosti A24 nejspíš ohlašuje konec jedné nezávislé éry

Snímek To se mi snad zdá je první vlaštovkou z letošní produkce A24 uváděné v českých kinech. Přestože se konkrétně tento film do užších nominací na Oscary nedostal, úspěchy nezávislého studia A24 v posledních letech jsou nepopiratelné. Například v loňském roce ukořistilo z oscarových nominací hned šest sošek. Kam se ale studio hodlá posunout dál? Nad tím se zamýšlí Viktorie Melicharová.

04.jpg

Fantastický TOP TEN 2023

Výběr té nejlepší literární fantastiky v podání Borise Hokra vychází na našem webu už několik let a ani letošek není výjimkou. Podívejte se, jakých 10 titulů z uplynulého roku by vám rozhodně nemělo uniknout!

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů