Zaručené rady na zahřátí vám bohužel nedáme, trocha kultury ale určitě není ani v téhle době k zahození.
 
ČT Art
 

Čtení na první dny podzimu

Upršený podzim už je zase tady (i když kalendářně máme ještě den léta). Zaručené rady na zahřátí vám bohužel nedáme, trocha kultury ale určitě není ani v téhle době k zahození. Tak si uvařte čaj, vytáhněte ze skříně deky a pusťte se do čtení.

1.jpg

Zavzpomínejte na královnu Alžbětu II.

V pondělí se konal pohřeb britské královny Alžběty II. Při této příležitosti jsme opět nakoukli do archivů ČT. V našem speciálním díle Artchivu se tak můžete podívat na výběr záběrů Alžběty II. z předrevoluční doby.

2.jpg

Proč je Žižka lepší mainstream než všechny ženy a muži v běhu

U Jáklova Jana Žižky je těžké určit, kdo je vlastně jeho cílovou skupinou. A také těžko pojmenovat, jaké je jeho základní téma, na jaké myšlence dílo stojí. Prý chce na diváky přenést „středověkou emoci“. Jak se to podařilo? Podívejte se na diskuzi Josefa Chuchmy.

3.jpg

„Prostě ti ten kyblíček nasrání přeteče“

„Bavila nás představa drzých cácor, které říkají, co se nemá, a nejsou příjemný oku,” říká Kateřina Konvalinová z rapového projektu Lobbyboy&saab900turbo. Dvojice otevřeně rapuje o sexualizovaném násilí či o rodinných traumatech. Přečtěte si celý rozhovor s nimi.

4.jpg

Putinova mobilizace: Těžká zima i pro kulturu

Rusko částečně mobilizuje a už tak neblahá situace bude eskalovat. Současný Kreml hraje vabank, protože rozpoutal civilizační válku, v níž nemůže připustit porážku. Jak to souvisí s kulturou? „Těsně,” soudí ve svém komentáři Josef Chuchma.

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů