Dlouhé dny, zpívající ptáci, teplo… Konečně to venku vypadá jako na jaře. Nastal ideální čas na to vyrazit ven, sednout si do parku a něco málo si přečíst. S tím vám jako vždy rádi pomůžeme..
 
ČT Art
 

Jaro na webu ČT art

Dlouhé dny, zpívající ptáci, teplo… Konečně to venku vypadá jako na jaře. Nastal ideální čas na to vyrazit ven, sednout si do parku a něco málo si přečíst. S tím vám jako vždy rádi pomůžeme. Přinášíme výběr článků reflektujících události posledních dní, ale i odpočinkovější a nadčasová témata. Příjemné čtení!

1.jpg

Feministická revoluce barbín z TikToku

Může být barbína feministkou? Gen-z bimbo ukazuje na TikToku, že rozhodně. Osoby bimbo totiž používají sílu výrazné ženskosti – takzvanou hyperfeminitu – ke kritice kapitalismu. Více o tomto trendu se dočtete v eseji Michaely Peštové.

2.jpg

Jedna báseň s Vojtěchem Vackem

Vojtěch Vacek tento týden obdržel Cenu Jiřího Ortena. Jde o Vackovu druhou básnickou sbírku, nese čarodějný název Měňagon a shrnuje jeho básně z předchozích pěti let. Podívejte se na malou ochutnávku z ní.

3.jpg

Josef Abrhám coby symbol uměřenosti

Herec Josef Abrhám zemřel toto pondělí. Josef Chuchma ve svém komentáři rekapituluje zejména jeho divadelní kariéru. „Odchodem Josefa Abrháma odešla další herecká erbovní osobnost spjatá s Činoherním klubem,“ píše.

4.jpg

Máte knihovnu?

Samozřejmě, že máte. Aspoň nějakou maličkou určitě. Jak ale vypadají knihovny českých intelektuálů a osobností z oblasti kultury? Podívejte se na knihovnu výtvarnice Lucie Lomové.

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů