Dolehla na vás podzimní únava a ve volné čase se vám nikam nechce, natož chodit do kin, divadel nebo na koncerty? Nechte kulturu přijít za vámi!
 
ČT Art
 

Když se vám nechce ven za kulturou

Dolehla na vás podzimní únava a ve volné čase se vám nikam nechce, natož chodit do kin, divadel nebo na koncerty? Nechte kulturu přijít za vámi! Přinášíme rozhovory i kritická zamyšlení k sériím, které si můžete pustit v pohodlí domova.

01.jpg

Zeithammerová: Seriály pro mladé se nesmí psát s despektem

Série Pět let, kterou najdete na iVysílání České televize, získala ocenění pro nejlepší webový seriál střední a východní Evropy na festivalu Serial Killer a sklízí chválu ze všech stran. Pokud jste ji ještě nezhlédli, možná vás přesvědčí rozhovor s její scenáristkou Sárou Zeithammerovou.

02.jpg

Jak hodnotí svou postavu Samuel Toman

Rozhovor jsme přinesli také s představitelem mužského protagonisty Samuelem Tomanem. „Pro postavu jsem si musel najít obrovské pochopení. Vždy, když se člověk chová špatně, nějak přešlápne, neví si rady, snažím se pochopit, proč se tak zachoval. David se nedopustí ničeho zvířecího, žádného odporného zločinu,” říká Toman.

03.jpg

Problematické Pozadí událostí

Na rozdíl od Pěti let to minisérie režírovaná Janem Hřebejkem - Pozadí událostí - schytala od kritiků ještě před odvysíláním posledního dílu. Co je na ní problematické? O tom v pořadu …a to je co? diskutovali literární kritička Eva Klíčová s filmovým publicistou a kritikem Marcelem Kabátem.

04.jpg

Selhat v roli sebe sama

Seriál, který ocení lidé trpící úzkostmi a trochu pokřiveným smyslem pro humor. Nathan Fielder v sérii Zkouška zkouší různé životní události do té chvíle, než je nenacvičí do úplné dokonalosti. Až na to, že lidská mysl a mezilidské vztahy nefungují jako scénář filmu. „Zkouška tak demonstruje známý paradox, že čím víc se snažíme vidět sami sebe očima druhých, tím více se poznání vzdalujeme.” Přečtěte si celou recenzi Víta Schmarce.

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů