Užijte si chvilky klidu třeba s filmy nebo knihami z našich recenzí.
 
ČT Art
 

Klid před bouří

Pomalu se blíží festivalová sezóna a spolu s ní minimálně pro některé z nás i neustálé FOMO (Fear of missing out) – strach, že o něco přijdeme, pokud se tam neukážeme. Užijte si proto chvilky klidu třeba s filmy nebo knihami z našich recenzí. Je libo satira ze světa nabubřelých herců? Nebo snad dokument na hranici thrilleru?

1.jpg

Filmaři, kteří si pohrávají s druhými

Film o natáčení filmu, který měl být tím největším filmem všech dob. To je ve zkratce hlavní děj snímku Film roku. Odkrývá ale mnohem víc – lidskou pýchu, hereckou nabubřelost i nekonvenční režisérské metody. Přečtěte si recenzi Jana Jaroše.

2.jpg

Jiný pohled na sametovou revoluci

Petr Miller patřil k tvářím sametové revoluce. Po roce 1989 vstoupil do politiky a z dělníka a uměleckého kováře se stal ministr. „Millerovy odpovědi přibližující poměry ve fabrice během normalizace – líčení tamních nálad a zvyklostí, hierarchie, věcí profesní cti, hospodaření a dalších jevů – jsou možná vůbec tím nejcennějším v publikaci Poslední kovák – první ministr.“ Přečtěte si recenzi knihy rozhovorů s ním.

3.jpg

Doku-thriller Navalnyj

Film Navalnyj sleduje fenomén nejznámějšího ruského opozičního představitele. Spíše než společenskou polemikou je snímek strhujícím doku-thrillerem o otravě Alexeje Navalného v roce 2020 a o následných měsících. Proč je podle Terezy Chaloupkové tento dokument nejdůležitějším počinem tohoto roku?

4.jpg

V bytě plném knih

Sérii Máte knihovnu? A mohla bych ji vidět? už jsme vám představili. Nyní se ale podíváme do bytu, kde bydlí hlavně knihy a pak také trochu Tomáš Halík. Jakých knih si nejvíce cení?

5.jpg

Bonus: Knižní tip Josefa Chuchmy

Jako malé poděkování za odběr newsletteru vám nepošleme klíčenku, ale dostanete kulturní tip, který jinde nenajdete. Tento týden doporučuje Josef Chuchma knihu Ernsta Jüngera V bouřích ocele.

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů