Začala Letní Letná – dvacátý ročník největšího tuzemského festivalu nového cirkusu. Vypravíme se na něj prostřednictvím rozhovoru a tipů na několik představení.
 
ČT Art
 

Léto s cirkusem na webu ctart.cz

Začala Letní Letná – dvacátý ročník největšího tuzemského festivalu nového cirkusu. Vypravíme se na něj prostřednictvím rozhovoru a tipů na několik představení. Čeká nás také poslední Artoulka, tentokrát s Klárou Issovou. A na závěr si můžete přečíst vzpomínku Josefa Chuchmy na nedávno zesnulého hudebního publicistu Jiřího Černého.

01.jpg

My jsme takoví vidláci, říká akrobat kanadského Cirque Alfonse, zahraniční hvězdy Letní Letné

Do kolika let může být člověk cirkusákem? V čem tkví jedinečnost pražské Letní Letné? A jaká byla vlastně jeho cesta k cirkusu? O tom si s akrobatem Antoinem Carabinierem Lépinem povídala Viktorie Melicharová v kanadském Montréalu. V Praze ho na Letní Letné můžete vidět v představení Animal inspirovaném životem na farmě.

02.jpg

Tipy na představení: Proč je dobré překračovat strachy, meze a hranice

Festival Letní Letná trvá až do 3. září. K vidění jsou na něm známé zahraniční soubory, ale i české premiéry. Viktorie Melicharová vybrala z programu čtyři představení, na která se vyplatí zavítat.

03.jpg

Artoulka: Za Indiánským létem s Klárou Issovou

V závěrečném dílu letošních Artoulek jsme se vypravili po stopách snímku Indiánské léto. Právě nyní je totiž ideální čas vyrazit na plovárnu. Třeba do Mšena s Klárou Issovou.

04.jpg

Vzpomínka na hudebního publicistu Jiřího Černého

„Přes půl století ovlivňoval Jiří Černý vnímání populární hudby v Československu, potažmo v Česku. Svým psaním ovšem významně přesahoval pomyslnou kolonku hudební publicistika – byla to totiž také (a možná především) publicistika společenská, nepřímo i politická. Mnohé, aniž to často tušil, formoval; včetně autora těchto řádek,“ píše Josef Chuchma. Přečtěte si celou vzpomínku na Jiřího Černého, jenž zemřel 17. srpna 2023 ve věku sedmaosmdesáti let.

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů