Naplánujte si výlet, zamyslete se nad změnami klimatu nebo tím, jaký bychom měli zaujmout postoj k ruskému umění.
 
ČT Art
 

Léto s uměním

Naplánujte si výlet, zamyslete se nad změnami klimatu nebo tím, jaký bychom měli zaujmout postoj k ruskému umění. Na webu ČT art najdete letní články k odpočinku i rozšíření obzorů. Je jen na vás, na co máte zrovna chuť!

1.jpg

Do Louňovic s Petrem Borkovcem

„Kouřím, sedím. Házím šišky a podle jejich směru jdu,“ popisuje své toulání spisovatel Petr Borkovec. Vydejte se s ním do světa jeho klidu a inspirace v Louňovicích pod Blaníkem.

2.jpg

Čekají nás streamovací války?

Do Česka přibyla na konci června nová služba Disney+. Na streamovacích platformách začíná už být celkem těsno. Co nám přinášejí a co ohrožují? Josef Chuchma si k diskuzi přizval filmové vědce Veroniku Lengálovou a Petr Szczepanika.

3.jpg

Co s ruskou kulturou v době invaze?

Je vhodné uvádět teď ruské filmy v zahraničí? Do jaké míry kultura reprezentuje agresivní režim, když je, anebo naopak není státem podporovaná? Nad těmito otázkami se zamýšlí Pavel Sladký ve své analýze.

4.jpg

Denis Šafařík: Mladí nahotu využívají jako manifest

Herce Denise Šafaříka můžete toto léto vidět v roli Václava Neckáře v inscenaci Marta v pražském Museu Kampa. Jak se vtělil do této známé osobnosti? Jak hodnotí svá studia na DAMU? A kdy má podle něj smysl se na pódiu svléknout? To vše se dozvíte v rozhovoru s ním.

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů