Jak vypadá vaše sbírka vinylů? Tuto otázku jsme položili osmi osobnostem ze světa umění. Vznikla tak nová série s názvem elpíčka.
 
ČT Art
 

Nakoukněte do sbírek vinylů známých osobností: Startuje nová série elpíčka

„Jak vypadá vaše sbírka vinylů?“ Tuto otázku jsme položili osmi osobnostem ze světa umění. Vznikla tak nová série s názvem elpíčka, jejíž první díl s Martinem E. Kyšperským si už můžete pustit. Za pozornost stojí také rozhovor s herečkou Annou Fialovou nebo reportáž o tom, jak se skladují umělecká díla.

01.jpg

Martin E. Kyšperský: Rád si pouštím gramodesky před spaním

Jaká kapela doprovází frontmana kapely Květy celý život? Kolik už ulovil vinylů? A zapříčinily gramodesky založení jeho vlastní kapely? Podívejte se na jeho sbírku v novém dílu elpíček.

02.jpg

Anna Fialová: Angažmá v Dejvickém divadle je pro mě splněný sen

„Zjistila jsem, že potřebuju cítit větší blízkost a semknutost souboru. To v Národním kvůli jeho velikosti prostě nejde, a to přes to, že mi tam bylo se všemi fakt dobře. (...) Mně zkrátka víc vyhovuje atmosféra malých scén,“ říká Anna Fialová, která nastupuje do angažmá v Dejvickém divadle. Přečtěte si celý rozhovor.

03.jpg

Jen ve spojení jsme celiství, zní kardinální věta románu Těla od Kláry Vlasákové

Těla jsou psychologickým ponorem do ženské duše, který v české literatuře dlouho chyběl. Na rozdíl od různých vztahových šarád, kterými baví své čtenáře třeba Radka Třeštíková, jde o portrét dnešních šedesátnic, které nebývají pro českou literaturu příliš často k vidění. Je to generace žen, jež vyrostly v přesvědčení, že jejich údělem je starat se o druhé,“ píše v recenzi románu Kláry Vlasákové Kamila Boháčková.

04.jpg

Podívejte se, jak to vypadá v přísně střeženém „art bunkru“

Koupit, zabalit, převézt, uskladnit, digitalizovat. Místo, kde s uměleckým dílem udělají první poslední, se nachází kousek od Prahy. Umění v tomto depozitáři skladují jak soukromí sběratelé, tak veřejné instituce. Pojďte se v reportáži Kateřiny Zemanové podívat, jak to vypadá uvnitř.

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů