ČT Art
 

Obrazy války, vnímání města a další rozhovory

Válka na Ukrajině prostoupila skrze média i životy nás všech. Vedle zamyšlení nad vizualitou obrazů, které se k nám z míst bojů dostávají, ale nabízíme i „únikové” rozhovory se zajímavými osobnostmi ze světa umění.

01.jpg

Diskuze: Obrazy války. Jaké jsou a jak na nás působí?

Přeci jen ale začneme na Ukrajině. Do nového dílu diskuzního pořadu …a to je co? přijaly pozvání vizuální teoretičky Andrea Průchová Hrůzová a Sandra Lábová. Co vyčetly z fotografií a videí vztahujících se k současné destrukci Ukrajiny?

02.jpg

Vladimir 518: Chápat architekturu ulehčuje život ve městě

Jeden z nejznámějších tuzemských rapperů vydal novou knihu Architektura 58–89. „Porevoluční obnova městského prostoru se soustřeďuje na to, abysme vyměnili chodníky a natřeli domy, vyměnili městský mobiliář a postavili nový obchoďáky. Ale myslim si, že nejlepší cesta k tomu, aby se člověk ve městě cítil dobře, je zájem o město,” říká mimo jiné v rozhovoru.

03.jpg

Daniel Krejčík: Hererosexuální mladíky hraju málokdy

„Měl jsem pocit, že vše, co se na jevišti odehrává, musím odžít vlastním tělem. Dnes už vím, že stačí, když pláče divák.“ Daniel Krejčík se zapsal do povědomí zejména svou rolí v inscenaci Dánská dívka v pražském Divadle Na Fidlovačce. Nyní se ve stejném divadle objevil v hlavní roli v inscenaci Absolvent. V čem je jiná a jak se změnil jeho přístup k herectví?

04.jpg

Anonymní výtvarník Timo: Na deprese a smutky nefunguje smajlík

Brněnský streetartista s pseudonymem Timo začal tvořit kolem roku 1996. Do širšího povědomí se dostal krátkými básněmi a stylizovanými obrazy doplněnými výstižnými hesly objevujícími se v městské krajině. Jeho přezdívka Timo je odvozena z latinského slova pro strach – timor. Z čeho měl strach, když začal dělat graffiti?

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů