Potopení Titaniku, úvahy o konceptu manželství nebo příběh z periferie Ruska. Na webu ČT art najdete v tomto týdnu opravdu rozličná témata. Přinášíme výběr textů, které by vás neměly minout.
 
ČT Art
 

Od Titaniku až po promlčené vraždy

Potopení Titaniku, úvahy o manželství nebo příběh z periferie Ruska. Na webu ČT art najdete v tomto týdnu opravdu rozličná témata, která by vás rozhodně neměla minout.

titanic.jpg

Fenomén Titanic

Od ztroskotání lodi Titanic uplynulo 110 let. O život tehdy přišlo více než 1500 pasažérů ze společenské smetánky i zcela nemajetných vrstev. V kultuře a umění však fenomén Titaniku stále žije. Vydejte se s esejí Martina Svobody na plavbu napříč historií a společností.

hval.jpg

Manželství a patriarchát v hudbě Jenny Hval

Norská hudebnice a spisovatelka Jenny Hval vydala nové album Classic Objects. „Hval na nové desce mimo jiné zpívá o vlastních konfliktních pocitech ze vstupu do manželství. Mluví o něm nikoliv jako o hlavní životní aspiraci, nýbrž jako o smlouvě s patriarchátem,” píše v recenzi Michaela Peštová.

rusko.jpg

Obraz multinárodního Ruska a jeho traumat

Do kin přišel snímek mladé režisérky Kiry Kovalenko Uvolnit pěsti. Odehrává se v industriálním městě Mizur v Severní Osetii a tamní reálie kombinuje s čečenským traumatem. Jazykem filmu je osetština a vedle několika málo profesionálních herců v něm hrají zejména místní neherci. Přečtěte si recenzi Pavla Sladkého.

roden.jpg

Co ukazuje film Promlčeno?

Nový snímek Roberta Sedláčka Promlčeno se točí kolem faktu, že i ty nejtěžší zločiny (včetně vraždy) mohou být po uplynutí určité doby promlčeny. Co si o filmu myslí hosté pořadu …a to je co? publicisté Pavel Sladký a Tomáš Stejskal?

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů