Oslavte Velikonoce s našimi kulturními tipy!
 
ČT Art
 

Oslavte Velikonoce kulturou

Ať už se plánujete věnovat velikonočním tradicím nebo třeba jen vyrazit do přírody, čtyři volné dny nabízejí spoustu příležitostí jak dohnat kulturní resty. Přinášíme vám tipy na zajímavou hudbu, filmy i knihy.

01.jpg

Nejen hudba Okupace

Snímek Michala Nohejla Okupace už získal řadu ocenění. Mimo jiné za hudbu, o kterou se postaralo duo Disco Ocultista (La Petite Sonja a Hank J. Manchini). Jak hudba k filmu vznikala? Podívejte se na rozhovor se Sonjou a Hankem, ze kterého si odnesete hudební, filmovou, ale i módní inspiraci.

02.jpg

Knihy podle Magnesie Litery

Knihu roku si v neděli ze slavnostního předávání cen Magnesia Litera odnesl Pavel Klusák za publikaci Gott. Československý příběh. Ocenění však získal také publicista Stanislav Biler nebo básník Vladimír Mikeš. Co si o letošním ročníku, ale i obecně o předáváním cen myslí hosté pořadu …a to je co? literární historička Alena Šidáková Fialová a kritik, redaktor a spisovatel Ondřej Horák? Podívejte se na jejich diskuzi.

03.jpg

Playlist podle Vinyly

Elektronická hudba na pomoc Ukrajině, rap z Brna nebo bedroom písničkářství přerostlé v kapelu. V březnu vyšlo opět několik alb, která by neměla uniknout vaší pozornosti. Z rozličných žánrů si určitě vyberete.

04.jpg

Drsná i strojená podívaná

Pokud se chystáte do kina, určitě jste v programu narazili na nový film Petera Bebjaka Stínohra, který „spadá mezi deziluzivní výpovědi, které líčí, jak obtížné je zjednávat spravedlnost, jak ohybatelné je právo.“ Přečtěte si celou recenzi Jana Jaroše.

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů