Máte knihovnu? Měl by být prezidentem intelektuál? Co vás přivedlo k umění? A jak moc sešněrovaný je Korzet? V únoru jsme se hodně ptali.
 
ČT Art
 

Samé otázky...

Máte knihovnu? Měl by být prezidentem intelektuál? Co vás přivedlo k umění? A jak moc sešněrovaný je Korzet? V únoru jsme se hodně ptali a vy se na našem webu můžete podívat, jaké jsme dostali odpovědi!

1.jpg

Kým příští prezident není ve srovnání s Havlem, Klausem a Zemanem?

Přes veškerou různost měli dosavadní čeští polistopadoví prezidenti něco společného. Byli to intelektuálové. Příští prezident jím není. Co to signalizuje? Josef Chuchma se v novém dílu pořadu …a to je co? ptal dokumentaristky a novinářky Apoleny Rychlíkové a kritika a komentátora Pavla Fischera.

2.jpg

Máte knihovnu? A mohla bych ji vidět?

Slovenská herečka a diplomatka Magdaléna Vašáryová knihovnu rozhodně má. Beletrii v ní ale nehledejte. Pojďte se na ni spolu s námi do Bratislavy podívat v prvním díle druhé řady série Máte knihovnu? A mohla bych ji vidět?.

3.jpg

Výtvarnice Natalie Perkof: Představy, co je v umění správné, mi braly svobodu

Jako dívka vrstevnicím záviděla, že si nemohla jako ony obléct slovácký kroj, protože měla dojem, že by v něm při svém vzhledu působila nepatřičně. V dospělosti proto vytvořila „černý kroj“– vlastní verzi slováckého kroje, v němž je spojena s jí blízkou tradicí a přitom se v něm necítí nemístně. Přečtěte si rozhovor Michaely Banzetové s vizuální umělkyní Natalií Perkof.

4.jpg

Sissi zdvihá prostředníček

Lucemburská herečka Vicky Krieps propůjčuje slavné císařovně přezdívané Sissi jízlivý šarm i chmury stáří. Jak ale hodnotí snímek Korzet, který nedávno vstoupil do českých kin, Vojtěch Kočárník? Přečtěte si jeho recenzi.

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů