Pán prstenů, skladatel Mysliveček nebo nobelistka Ernauxová. To je jen zlomek z těch, o kterých se můžete v závěru října dočíst na našem webu.
 
ČT Art
 

Soutěže o lístky a novinky z kultury

Pán prstenů, skladatel Mysliveček nebo nobelistka Ernauxová. To je jen zlomek z těch, o kterých se můžete v závěru října dočíst na našem webu. Máme pro vás také speciální překvapení! Ne, nejedná se o halloweenskou party. Až do konce listopadu s námi můžete soutěžit o lístky na hudební festival Prague Sounds!

01.jpg

Obrovské prachy a strašné nepochopení při adaptaci Tolkiena

Amazon Studios uvedla poslední díl první série seriálu Pán prstenů: Prsteny moci a Borise Hokra mírně řečeno nenadchla. „Namísto triumfu seriálové tvorby jsme se bohužel dočkali katastrofy, jejíž hořkost paradoxně tiší jen její ohromující rozsah,” píše.

02.jpg

Sláva je křehká květina. Vojtěch Dyk jako skladatel Mysliveček

Do kin vstoupil snímek Il Boemo o českém skladateli Josefu Myslivečkovi. Pocity z něj má Jan Jaroš rozporuplné: „Il Boemo plyne v podivné rozpolcenosti. Vedle vypravěčské hlušiny obsahuje (kromě kvalit hudebních a obrazových) i přirozeně silná místa, která dávají pocítit, jak se pojem „dobrých mravů“ mění v průběhu věků." Přečtěte si celou recenzi filmu, který se bude ucházet o Oscara.

03.jpg

Kniha nobelistky Ernauxové Roky je výjimečným dílem

Mimořádně šťastná náhoda se tento podzim přihodila na tuzemském knižním trhu. Jen pár dní ležel na pultech překlad prózy Roky, stěžejní práce francouzské spisovatelky Ernauxové, když ta obdržela Nobelovu cenu za literaturu. Podle Josefa Chuchmy se jedná o výjimečnou knihu, i kdyby žádné ocenění nezískala.

04.jpg

Soutěžte s námi o lístky na Prague Sounds

V pondělí startuje festival Prague Sounds, který přivede do Prahy množství pozoruhodných hudebníků. Těšit se můžete na koncerty Snarky Puppy, Brandt Brauer Frick Ensemble nebo Nilse Frahma. Až do konce listopadu můžete soutěžit o lístky na vybrané koncerty na našem Instagramu a Facebooku. Tak nás sledujte a užijte si výjimečný hudební zážitek!

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů