Na webu ČT art a v iVysílání nově najdete první díly našeho nového týdeníku Volavky a predátoři o výtvarném umění ve veřejném prostoru.
 
ČT Art
 

Volavky, predátoři a umění až na druhém místě

Na webu ČT art a v iVysílání nově najdete první díly našeho nového týdeníku Volavky a predátoři o výtvarném umění ve veřejném prostoru. V osmi dílech vás sochař, pedagog a publicista Pavel Karous provede zákoutími českých měst a nabídne svůj kritický pohled na současné korporátní nebo třeba katolické sochy.

1.jpg

Z Pražského hradu do undergroundu

Podívejte se s Pavlem Karousem do pražského metra! Tedy spíš na to, co v něm zůstalo. Za socialismu metro kromě jiného přineslo nový typ veřejného prostoru, který mohl ideologicky a esteticky působit na významné množství svých uživatelů. Posvítíme si tak na jeho architekturu, interiéry, osvětlení nebo užité umění.

2.jpg

Korporátní volavky vyčistí karmu

Každému korporátnímu umění jsou vlastní přísná apolitičnost, neangažovanost, dekorativnost nebo zábavná frivolnost, často prezentovaná výraznými barvami. Dílo nemá být kritické nebo evokovat jiné než pozitivní a veselé pocity. Pavel Karous ale na pozlátko nenaletí a vy po zhlédnutí tohoto dílu Volavek a predátorů také ne!

3.jpg

Soutěž o lístky na Prague Sounds pokračuje

Festival Prague Sounds můžete navštívit až do konce listopadu. A na našich sociálních sítích můžete celou dobu konání festivalu soutěžit o vstupenky na koncerty světových hudebníků. Jsou libo lístky na koncert Nilse Frahma? Sledujte náš Facebook a Instagram a mohou být vaše!

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů