Přečtěte si náš výběr textů o silných ženách ve světě umění.
 
ČT Art
 

Women power v umění i mimo něj

Sejde se aktivistka, spisovatelka a nesnesitelná tchyně… To není začátek vtipu, ale náš výběr nejzajímavějších článků z webu ctart.cz. Tentokrát o silných ženách ve světě umění.

01.jpg

Přišla v noci: Rodinný horor klame tělem

Působí na vás krvavě červená marmeláda vyklopená do jogurtu jako předzvěst masakru? Ne? A co nechtěná návštěva tchyně? Právě takový home invasion thriller rozehrává hororová komedie Přišla v noci. Přečtěte si o ní více v recenzi Martina Šrajera.

02.jpg

Kaskadérky se spisovatelkou Sárou Zeithammerovou

Napsala seriály České televize Pět let nebo TBH a ještě jí nebylo ani třicet. Jak vidí spisovatelka Sára Zeithammerová svou scenáristickou budoucnost? A dařilo by se jí v kariéře lépe, kdyby se narodila jako muž? I na to odpovídá v novém díle podcastové série Kaskadérky.

03.jpg

Všechna ta krása a zabíjení: Proč je nutné od špatnosti neodvracet zrak

„Sacklers lie, thousands die!“ – „Sacklerovi lžou, tisíce mřou,“ křičí aktivisté v dokumentu o fotografce Nan Goldin. Ta začala proti rodině Sacklerů vystupovat poté, co se sama stala závislou na jimi vyráběném opiátu OxyContin. Nejen o nekonečném boji s vlastními i společenskými démony vypráví snímek Všechna ta krása a zabíjení americké režisérky Laury Poitras, který nyní vstoupil do českých kin.

04.jpg

Režisérka Dagmar Smržová: Ženský proud v hudbě je teď silnější než mužský

„Chtěla jsem z nich udělat hrdinky,” říká dokumentaristka Dagmar Smržová o čtyřiadvaceti hudebnicích, které vystupují v její nové osmidílné sérii Muzikantky na ČT art. Jsou mezi nimi například Beata Hlavenková, Arleta nebo Nikola Mucha, přesto to námět na sérii nejdřív neměl u mužského managementu České televize jednoduché. Více si o tom přečtěte v rozhovoru s režisérkou.

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů