ČT Art
 

Začátek nového roku na webu ČT art

„Nový rok – nové já,“ říká si řada z nás na začátku ledna, zatímco sepisuje dlouhý seznam předsevzetí. K lepší kondici nebo s úpravou jídelníčku vám bohužel nepomůžeme. Pokud se však na vašem seznamu nachází položka „více číst“ nebo „chodit častěji do divadla“ či snad dokonce „poslouchat novou hudbu“, jste u nás správně!

NL-1.jpg

To nejlepší z knižní fantastiky za rok 2021

Podmanivé sci-fi ságy, drásavé fantasy jízdy i hravé alternativní dějiny. Co byste měli dohnat z knižní fantastiky uplynulého roku?

NL-2.jpg

Na zdání záleží. Poznámky k filmu Síla

Dokument o publicistovi Kamilu Filovi měl premiéru už na filmovém festivalu v Jihlavě. Nyní se dostal i do kin. „Režisér zobrazuje Filu jako muže, který v soukromí ženám permanentně ubližuje, ale za své verbální feminismy z téže doby je veřejně oceněn,“ píše o snímku Josef Chuchma.

NL-3.jpg

Film K zemi hleď! zachycuje absurditu současné situace

„Tady nemáme co do činění s heroickým apokalyptickým thrillerem, nýbrž s politickou satirou a absurdní tragikomedií.“ Snímek K zemi hleď! (Don't Look Up) najdete na Netflixu. Text Martina Vrby vás přesvědčí o tom, proč se na něj (ne)podívat.

NL-4.jpg

Artchiv: Vstup bez plavek!

Kam sahají počátky nudismu? A jak vypadal nudismus v socialistickém Československu? Na to vám odpoví (i s videodokumentací) další díl Artchivu.

NL-5.jpg

Klasika v uplynulém roce

Rok 2021 byl pro klasickou hudbu ve znamení velkých změn a omezení. Přesto vzniklo několik mimořádných uměleckých počinů. Ty nejzajímavější pro vás vybral Jan Průša.

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů