Do nového roku vám přejeme jen to nejlepší a přinášíme hned několik pozoruhodných rozhovorů se ženami v umění.
 
ČT Art
 

Ženy o umění i společnosti

Do nového roku vám přejeme jen to nejlepší a přinášíme hned několik pozoruhodných rozhovorů se ženami v umění. Dozvíte se z nich třeba o tom, co pro Antonii Formanovou znamená rodina nebo jak vznikal snímek KaprKód režisérky Lucie Králové. Přejeme příjemné čtení.

1.jpg

Herečka Antonie Formanová: Naše heslo zní „rodina“

„Chtě, nechtě, současnost se stejně vždycky do všeho propíše. Historická témata mohou být svým způsobem i formou ventilu současnosti,” říká o svých rolích ve filmech, které se vypořádávají s minulostí, Antonie Formanová.

2.jpg

Proč a čím jsou ojedinělá výtvarnická dvojčata Květa a Jitka Válovy

K nedávnému stému výročí narození malířských sester Válových se uskutečnilo několik akcí, mezi nimi i výstava v Galerii Středočeského kraje. Na ni i do Domu Válovek v Kladně se vypravila Lucie Klímová.

3.jpg

Režisérka Lucie Králová: Čím více ambivalence, tím přesnější obraz

„Mohl z toho být jen další portrét československého umělce a jeho trnité cesty napříč dvacátým stoletím. Ale Lucie Králová skrze formální experimenty dekonstruuje tradiční pojetí biografického dokumentu.” Přečtěte si více o filmu KaprKód v rozhovoru s dokumentaristkou.

4.jpg

Jana Pavlová a bankovní stavby devadesátých let

Devadesátá léta. Většina lidí, co je zažili, vzpomíná na tehdejší svobodomyslnost, ale začínáme se vracet i k temnějším stránkám téhle dekády. V atmosféře euforie, ale i nezodpovědného riskování vznikaly také bankovní stavby. O nich pojednává kniha Chrámy peněz, kterou připravila historička architektury Jana Pavlová.

 
ČT Art Facebook       Instagram
 

Tuto zprávu jste dostali, protože jste přihlášeni k odběru newsletteru webu art.ceskatelevize.cz.
Pokud si nepřejete dostávat tato sdělení, můžete se odhlásit zde.

© Česká televize 1996–2024
Česká televize, Divácké centrum, Kavčí hory, 140 70 Praha 4 | Ústředna: 2 6113 6113

Kompletní znění souhlasu se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání newsletterů