Adventní koncert: Strings & Bellows Ensemble + Lucia Siposová

17. 12. 2023 18:00, Zlín

Typ akce
Koncert
Místo
Malá scéna Zlín
Štefánikova 2987, Zlín
zobrazit na mapě

Kvintet Strings & Bellows Ensemble s hosty Lucií Siposovou a Julií Vajdákovou zahrají ve Zlíně vánoční koncert na třetí adventní neděli. Posluchače naladí ohnivým tangem a zasněnými melodiemi z Buenos Aires. Jako host vystoupí herečka a zpěvačka Lucie Šípošová, která zazpívá několik skladeb od Astora Piazzolly, a mladá akordeonistka Julie Vajdáková.

Návštěvníci se mohou těšit na ty nejznámější skladby Astora Piazzolly (Libertango, Oblivion a jiné), nebo jeho čtvero ročních dob. Celý večer se bude nést v duchu Vánoc, kde samozřejmě nemůže chybět ani česká koleda.

Ensemble vede uznávaný akordeonista Vojtech Szabó, který patří k evropské interpretační špičce. Absolvoval hru na akordeon ve třídě Mgr. art. Nadi Varínské na Konzervatóriu v Bratislavě, od roku 2009 se věnuje i pedagogické činnosti. V roce 2009 založil trio Tango Argentino, od roku 2010 spolupracuje s Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, se kterou vystupuje jako sólista. Od roku 2012 hraje s Pražským výběrem, v roce 2014 byl speciálním hostem na CD Pavla Šporcla Gipsy Fire a následném turné k CD – Gipsy Fire Generali Tour 2014. Ačkoliv se věnuje převážně jazzové, francouzské a argentinské hudbě, progresivním stylem a hrou na elektrický akordeon oslovuje i popové a rockové publikum. Vedle koncertování se stará o mladé akordeonisty a pořádá výchovné koncerty.

Bude se hrát styl tango nuevo. Je typický jazzovou improvizací a houpe se rytmem, který nabíjí taneční energií. Virtuosně dýchající měchy akordeonu, tóny plačtivých či nervózních strun, to je Strings & Bellows ensemble.

Strings & Bellows ensemble hraje ve složení:
Vojtech Szabó –⁠ akordeon
Libor Macháček –⁠ housle
Ďusi Burmeč –⁠ kytara
Hana Šlapanská –⁠ klavír
Vítězslav Pelikán –⁠ kontrabas

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články