Black Dress

23. 11. 2023 20:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.venuse-ve-svehlovce.cz/
Místo
Venuše ve Švehlovce
Slavíkova 22, Praha
zobrazit na mapě

Kdybych tu stála v těchto šatech a řekla vám, že se necítím jako žena, uvěřili byste mi?

Black Dress je euforická sólová inscenace, která zkoumá fenomén nebinární femme identity prostřednictvím vyprávění, tance a dvanácti černých šatů z šatníku Becky McFadden. S humorem, queer radostí i zranitelností zvou Black Dress na slavnostní cestu sebepoznání. Od slunné terasy v Kalábrii, přes problematiku genderově neutrálních zájmen v češtině až po utopickou queer lyžařskou chatu –⁠ která ve skutečnosti (zatím) neexistuje –⁠inscenace Black Dress rozesměje, donutí přemýšlet a –⁠ především –⁠ umožní pocítit rozkoš.

Becka McFadden je nezávislá umělkyně, tanečnice, performerka a zakladatelka a umělecká ředitelka kolektivu Beautiful Confusion. Ve své práci klade stejný důraz na intuici i preciznost a snaží se maximálně přijímat komplexitu. Kromě vedení projektů Beautiful Confusion spolupracuje také s dalšími soubory a umělci, např. Depresivní děti touží po penězích, Martin Talaga, Pinkbus Platform ad. a je členkou londýnského divadla LegalAliens.

Daniel Somerville je nezávislý umělec, performer a dramaturg. Je také akademickým výzkumníkem a lektorem University of Worcester. Mezi jeho nejnovějšího projekty patří: Admiring La Stupenda (Edinburgh Festival Fringe 2019) a Pavarotti and Me. Jeho tvorba pokrývá oblasti kabaretu, neo-burlesque, tance, buto a současné performance, kolaborativního divadla a živého umění. Velká část jeho práce čerpá z konkrétního chápání genderové a queer teorie.

Představení bude uvedeno v anglickém jazyce s českými titulky.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články