Bodies Together

1. 12. 2023 20:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.divadloponec.cz
Místo
Ponec – divadlo pro tanec
Husitská 24a, Praha
zobrazit na mapě

Představení na téma fenoménu korporací a jejich vlivu na život jednotlivců a globálního společenství. Jeden z několika významů pojmu korporace je i ten, který říká, že několik osob/těl se propojí, aby se zformovaly do jednoho těla/osoby, sjednotily se a staly se kolektivem. Abstraktně řečeno, Bodies Together.

Při tvorbě tohoto lehce imerzivního představení/výpravy jsme se primárně opírali o tuto příjemně znějící myšlenku, jenž nám umožnila objevit v korporátní problematice i jistou poetiku. Spíše než se zabývat konkrétní případovou studii, analyzovat nebo mluvit o veřejně dostupných faktech, jsme se zaměřili na otázky: Jak vnímáme vliv a dopad korporací na naše životy? Korporace jsou chápány jako právnické osoby, které mají svá práva, obdobná jako fyzické osoby. Ale co jsou to vlastně za osoby? Kdo, co stojí za spoustou korporačních skandálů? Špatní lidé v korporacích nebo špatné institucionální uspořádání? Obecně máme tendenci mylně se domnívat, že jako jednotlivci nemáme s problematikou korporací stojících v centru úspěchu kapitalistického systému, ve kterém žijeme, nic společného. Naše životy a práce jsou však s tímto, na finanční zisk orientovaným systémem, hluboce spjaty. Víc než si často dokážeme představit, uvědomit, nebo si připustit. Korporace je sice umělá právní struktura, ale lidé, kteří se v ní angažují, ať už akcionáři, vedoucí pracovníci v ní, zaměstnanci, či my ostatní přes různé obchodní transakce, všichni máme morální a etickou odpovědnost.

7 fyzických osob, 7 performerů. 7 postav, každá se svým vlastním vhledem a urgencí se k tomuto tématu vyjádřit.

Tvůrčí tým nabízí divákům možnost společně se vydat na fiktivní výpravu do světa lidské korporace, která je zasazena do fragmentovaného prostředí. To v člověku může vyvolat frustraci. Jako ochranu před ní může použít metodu „Through, not against“ – samotné prostředí, ve kterém se člověk bude pohybovat ho navádí jak si tuhle metodu osvojit.

Praktické informace:

  • V představení se mluví anglicky.
  • Účastník si s sebou vezme vlastní čelovku. Pokud ji nevlastní nemusí si kupovat novou, bude mu zapůjčena.
  • Pohodlné oblečení a boty je doporučeno.

Termín 9. března 2024 bude inscenací v rámci Family Friendly a po představení bude následovat debata.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články