Cesty města

1. 1. 2016 - 1. 1. 2038, Hradec Králové

Typ akce
Výstava
web
https://www.muzeumhk.cz/
Místo
Muzeum východních Čech v Hradci Králové
Eliščino nábřeží 465/7, Hradec Králové
zobrazit na mapě

Nová expozice provede návštěvníky historií města od pravěku až po období první republiky a umožní jim nasát atmosféru života v jednotlivých obdobích. Celkový dojem expozice podtrhují multimediální interaktivní prvky. Připraven je i doprovodný program pro školní skupiny a širokou veřejnost.

Výstava je rozdělena do tří expozic:

  • K městu českých královen – První část expozice ve druhém nadzemním podlaží muzea návštěvníkům ozřejmí význam Hradce Králové jako jednoho z nejstarších právních měst a představí také urbanistickou výstavbu města v období 13. až 16. století. Sál představuje Velké náměstí s dobovými řemesly a každodenností.
  • K pevnosti – Druhá část expozice ve druhém nadzemním podlaží muzea přiblíží život královéhradeckých obyvatel v období bastionové vojenské pevnosti až do války z roku 1866, která představuje pomyslnou tečku za pevnostním obdobím.
  • K Salonu republiky – Třetí část expozice ve třetím nadzemním podlaží muzea přiblíží ve dvou sálech moderní epochu v dějinách města, a to od obnovy dynamického rozvoje Hradce v posledních desetiletích 19. století až do poloviny 40. let 20. století, kdy město dosáhlo dnešních kontur.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články