Destilérie Landcraft: Laboratoř chutí a vůní

21. 11. 2023 19:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
https://ustudankypoznani.cz
Místo
U studánky poznání
Ovenecká 332/38, Praha
zobrazit na mapě

Projekce filmu Jazyk vůní a degustační workshop destilérie Landcraft s Petrem Alexandrem.

Řeč bude nejen o tom, co je lokální, co znamená cirkularita a udržitelný rozvoj. Hovořit se bude o vůních a chutích, proč jich příroda vytvořila tolik, k čemu vlastně jsou. Proč lidem některé věci chutnají a jiné ne? Co je to gin, vermut, macerát nebo botanický destilát? Co jsou to cirkulární drinky? A dá se pít udržitelně? A bude se nejen hovořit, ale i ochutnávat. Na účastníky čeká ochutnávka nejméně deseti vzorků produktů z destilérie Landcraft a drobné občerstvení.

Petr Alexander je spoluzakladatelem destilerie Landcraft, v níž se se svými spolupracovníky cíleně věnuje práci s přírodními látkami. Základní osou činnosti firmy je praktické hledání lokálních možností udržitelného rozvoje a cirkulární ekonomiky. Vystudoval chemii na VŠCHT a po škole nastoupil do laboratoře doktora Holého, v UOCHB AV ČR, kde obhájil disertační práci se zaměřením na vývoj nových léčiv. Po obhajobě byl tři roky na stáži v Gilead Sciences – Kalifornie, kde se podílel na dalším vývoji léčiv a realizaci patentů z laboratoře doktora Holého. Od roku 1996 se věnuje také překladům filmů a organizaci vzdělávacích akcí.

Jazyk vůní / Nathalie Attallah, Carly Williams / Kanada 2018 / 17 min. –⁠ Člověk dokáže rozlišit nejméně jeden bilion různých pachů, přesto je pro mnoho lidí obtížné je přesně popsat. Proto si svět vůní tradičně půjčuje jazyk od ostatních smyslů. Navrhování čistě pro vizuální vjemy však vyvolává odcizení. Jazyk vůní spojuje 19 předních odborníků a ikonických značek kolem jednoho silného detailu: Vůně. Jak lze využít principy inkluzivního designu k vytvoření nového, objektivního jazyka vůní?

Projekce filmu proběhne ve spolupráci se spolkem Harvest Films.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články