Electra + Dcera + debata

15. 4. 2024 19:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.kampushybernska.cz/
Místo
Kampus Hybernská - E.0 Sál
Hybernská 998/4, Praha
zobrazit na mapě

Jakým způsobem se ženám předávají rodinné vzorce a je možné vymanit se ze spleti transgeneračních traumat? To jsou otázky, které si klade projekce snímků Dariy Kascheevy Dcera a Electra a následná debata s filmovou publicistkou Kamilou Boháčkovou a psychoterapeutem Karlem Malimánkem, který se na FAMU již dlouhodobě věnuje výuce psychologie osobnosti a psychoanalýzy filmu.

Akce je součástí doprovodného programu k výstavnímu projektu Moje boty, tvoje boty.

Electra / Daria Kashcheeva / Česko, 2023 / 27 min / původní znění: EN / titulky: CZ – Electra si znovu vybavuje své desáté narozeniny a vzpomínky se jí mísí se sny. Izolovaná ve svém světě fantazie plném prsatých panenek, plastových částí mužských těl a zubařských nástrojů si buduje vlastní vztah ke svému tělu a sexualitě. Noří se hlouběji do vzpomínek na dětství a znovu prožívá i ty nejbolestivější, aby dala průchod svým potlačovaným pocitům.

Elektřin komplex – antická záležitost anebo stále aktuální společenský fenomén? Jakým způsobem se ženám předávají rodinné vzorce a je vůbec možné vymanit se ze spleti transgeneračních traumat? Tyto otázky si klade večer věnovaný úspěšné filmové autorce Darie Kascheevě.

Dcera / Daria Kashcheeva / Česká republika 2019 / 14 min. – V nemocničním pokoji si dcera vybaví okamžik z dětství, kdy se jako malá holčička potřebovala podělit s otcem o svůj zážitek se zraněným ptáčetem. Okamžik nepochopení a nedorozumění i ztracené objetí se protáhlo na dlouhé roky až sem, do nemocničního pokoje. Až do okamžiku, kdy se v pokoji rozbije okenní sklo pod nárazem malého ptáčka.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články