Eva von Redecker: Revoluce pro život

23. 5. 2024 17:30, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.kampushybernska.cz/
Místo
Kampus Hybernská - C.0 Čítárna
Hybernská 998/4, Praha
zobrazit na mapě

Debatu s německou filozofkou, spisovatelkou a novinářkou Evou von Redecker, povedou nad překladem její knihy Revoluce pro život historik Matěj Spurný a socioložka a aktivistka Tereza Stöckelová.

Protestní hnutí jako Black Lives Matter, Fridays for Future a NiUnaMenos bojují proti rasismu, klimatické katastrofě a násilí na ženách. Ačkoliv se projevy jejich odporu ve své formě liší, všechny svou podstatou zápasí s kapitalismem, který ve jménu zisku a majetku mění živou přírodu v mrtvou hmotu a sám se přitom manifestuje skrze autoritářské tendence, rasisticky motivované činy a změny klimatu.

Filozofka Eva von Redecker přináší jeho kritiku, přičemž svou argumentaci vede z pozice berlínské kritické teorie a s pečlivostí využívá metafor i antických odkazů. V dnešních formách protestu rozpoznává počátky revoluce pro život, která slibuje novou, solidární formu základních činností: pečovat místo ovládat, regenerovat místo vytěžovat, participovat místo zhodnocovat.

Debata bude probíhat v angličtině, bez tlumočení.

Literární večery v dramaturgii redakce revue Prostor v HYB4 Čítárně jsou realizovány s finanční podporou hl. m. Prahy, Ministerstva kultury ČR a Státního fondu kultury ČR.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články