Fakulta sociálních studií MUNI + Rádio R

18. 5. 2024 15:00, Brno

Typ akce
Ve měste
Místo
Fakulta sociálních studií MU - před hlavním vchodem
Joštova 218/10, Brno
zobrazit na mapě

V knihovně FSS MU je sto let starý mostový jeřáb, pod kterým bádal profesor Viktor Kaplan. Zastřešením vnitřního dvora vzniklo atrium, které od roku 2018 nese jméno prvního děkana FSS MU. V atriu je jeho podobizna, která připomíná skřítka. V aule dřív byla tělocvična a v podkroví meteorologická stanice. Během prohlídky se návštěvníci podívají i na běžně nepřístupnou střechu s výhledem na Špilberk.

Exteriér a některé prostory na FSS si bude možné projít samostatně s doprovodem audioprůvodce (je potřeba skenovat QR kódy přímo na místě). V knihovně i jinde je nutné použít sluchátka.

Radio R: Radio R je zřejmě největší studentské rádio ve střední Evropě. Funguje od roku 2008 pod Katedrou mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Nejprve šlo o malou skupinu nadšenců, kteří chtěli zaplnit hluchá místa v českém éteru. Radio R si při vzniku kladlo za cíl dávat prostor vyhraněným hudebním žánrům, věnovat se menšinovým tématům a zapojovat se do brněnského kulturního prostoru. Dnes vysílání nezávislé studentské stanice připravuje více než 150 dobrovolníků.

Jeho studio se nachází se v pátém patře budovy Fakulty sociálních studií na Komenského náměstí. Hned při vstupu se návštěvník ocitne ve společném prostoru, který funguje jako technická místnost, kde příchozí najde počítače s nejrůznějšími programy například pro úpravu zvuku, ale zároveň také jako obývák s gaučem a kuchyňkou s dostatkem kávy. Průhledná stěna pak dává vidět samotné studio vybavené nejmodernější zvukovou technikou. Právě v něm moderátoři vysílají živě nebo nahrávají své podcasty.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články