Festival bicích nástrojů 2023

1. 12. 2023 - 3. 12. 2023, Brno

Typ akce
Festival
web
http://divadlonaorli.jamu.cz/
Místo
Divadlo na Orlí
Orlí 19, Brno
zobrazit na mapě

Festival bicích nástrojů je mezinárodní bienále hráčů/hráček na bicí nástroje, které organizuje Hudební fakulta JAMU v Brně již od roku 2010.

Nastupující generace perkusionistů/perkusionistek z českých i zahraničních konzervatoří a akademií dostává na festivalu příležitost ukázat svůj talent. Festival, který je díky své dramaturgii ojedinělou akcí v České republice, si klade za cíl představit bicí nástroje jako svébytný prvek současné hudby. Tato nejstarší a nejrozsáhlejší nástrojová skupina prostupuje napříč nejrůznějšími hudebními žánry. Proto i na festivalu jsou zastoupeny nástroje jako tympány, bicí souprava, marimba, djembé, zvony, steel drums, vibrafon, templbloky, gongy, timbales, bonga, činely, xylofon nebo darbuky. To vše a mnohem více dokáže rozeznít mladá generace interpretů při svých festivalových koncertech.

  • Koncerty hráčů/hráček konzervatoří jsou na programu v pá 1. 12. od 16h a v sobotu 2. 12. od 16h.
  • Koncerty studentů/studentek akademií se odehrají v pá 1. 12. od 19h (Banská Bystrica (SK) a Lublaň (SI) ) a v sobotu 2. 12. od 19h ( Brno a Praha).

Ozdobou festivalu od jeho založení jsou workshopy a koncerty předních zahraničních pedagogů/pedagožek a sólistů/sólistek. Letošní sedmý ročník přivede hosty z Francie a Rakouska, konkrétně Adélaïde Ferrière (F), Nicolase Martynciowa (F) a Antona Mittermayra (A). Závěrečný koncert festivalu se uskuteční v neděli 3. 12. od 16h v sále Divadla na Orlí, na kterém vystoupí Adélaïde Ferrière. Doprovodnými akcemi budou již tradičně prodejní výstavy výrobců bicích nástrojů, a také vernisáž výstavy ke 40. výročí zahájení výuky hry na bicí nástroje na JAMU.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články