Jak na zero waste s dětmi se Zerowasters

11. 3. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.kcvozovna.cz
Místo
KC Vozovna
Hartigova 2687/164, Praha
zobrazit na mapě

Dostát zero waste domácnosti s dětmi vyžaduje vyšší stupeň odhodlání, už to není jen na odpovědnosti jednoho. Jak to všechno skloubit, aby člověku nepraskla hlava, ani se neuštval k smrti? Jednoduše. Zvolit si priority a jít vlastní cestou – jak na to se účastníci dozví v této interaktivní přednášce ze série Pomalu snadno a rychle v KC Vozovna.

Návštěvníci si odnesou návod, jak zvládnout život bez odpadu s celou rodinou, tipy jak vtáhnout do zero waste i ostatní členy domácnosti a přehled oblastí, kde děti zero waste uvítají. Akce bude neformálním setkáním, během kterého se dozví nejen základy a důvody k zero waste životu, ale také zjistí, jaké pomůcky do domácnosti a pro rodiny s dětmi jsou vhodné. Přednášející se podělí o své prověřené tipy, úskalí a možné cesty. Tématy budou například kosmetika, drogerie, nahrazení jednorázových věcí, chemie plastů, nebo kompostování.

Interaktivní přednáška je vhodná pro ty, kteří hledají odborné informace, hledají odpovědi a souvislosti a mají obavy z představy zero waste rodinného života. Přednáška je pořádána ve spolupráci se Zerowasters – organizací šířící osvětu a inspiraci o zero waste životě. Vzdělává o předcházení vzniku odpadu a organizuje kurzy, kde předává své znalosti, zkušenosti a také propaguje vědomý a radostný život bez zbytečného odpadu.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články