Jan Hasenöhrl & spousta přátel

20. 11. 2024 19:30, Praha

Steven Mercurio
Typ akce
Koncert
web
http://www.obecnidum.cz
Místo
Obecní dům - Smetanova síň
náměstí Republiky 5, Praha
zobrazit na mapě

Hudba je mostem mezi životem a představami. Dává odvahu, sílu, utváří osobnost. Hudba je inspirace. Díky ní člověk může uniknout do světa, kde se cítí v bezpečí. Hudba ale především spojuje. A přesně o tom svědčí posledních třicet let trvání Českého národního symfonického orchestru.

Během této éry měli ČNSO možnost setkat se s nepřeberným množstvím českých a světových interpretů, a jejich spolupráce se následně přetavila v přátelství. Proto připravili mimořádný koncert Jan Hasenöhrl & spousta přátel. Posluchači si budou moci ve Smetanově síni Obecního domu vyslechnout nejen skvělou hudbu, ale pocítit, že hudba skutečně spojuje.

Více snad už jen slovy hostitele Jana Hasenöhrla: „Na tento koncert se velmi těším, už proto, že, jak napovídá název, se potkám na podiu se spoustou svých přátel. Za pětačtyřicet let v branži jich bylo opravdu dost, a to zejména během tří dekád existence ČNSO. Koncert je ohlédnutím za roky a za lidmi, které jsem měl to štěstí potkat a hrát s nimi. A tak po barokní a klasické hudbě bude následovat podmanivá hudba Ennia Morriconeho a Vladimíra Cosmy. Lalo Schifrin, jazzman a autor hudby k filmu Mission Impossible, nás plynule přenese do krajiny jazzu. Skladby Bobbyho Shewa, Randyho Breckera a Vince Mendozy připomenou pro mne nezapomenutelné projekty.“

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články