Kateřina Krejčová: Nejlepší treky a hory Jižní Ameriky

23. 11. 2023 18:00, Brno

Typ akce
Ve měste
web
http://www.hvezdarna.cz
Místo
Hvězdárna a planetárium Brno
Kraví hora 2, Brno
zobrazit na mapě

Jižní Amerika není jen Patagonie. Ty nejlepší scenérie, dechberoucí příroda a svoboda chodit si, kudy se zlíbí, čekají na místech, kam Češi téměř nejezdí. Které treky si určitě nenechat ujít, a které naopak nestojí za to?

Vydáme se nejen do Ohňové země a Patagonie, ale taky na sever Argentiny, do Peru a Bolívie, do pouště Atacama, na největší solnou pláň na zemi Uyuni a náhorní plošinu Altiplano. Projdeme ty nejodlehlejší treky, kde nepotkáte ani živáčka, i ty nejprofláklejší, které si musíte rezervovat rok dopředu. Vylezeme na šesti-, pěti-, čtyř- i třítisícovky, několik sopek a pokusíme se zdolat i nejvyšší sopku světa Ojos del Salado (6893 m).

Kateřina Krejčová
Ráda jezdí stopem, bydlí u místních obyvatel a nejšťastnější se cítí v horách. Mezi zdolanými vrcholy má Mont Blanc a šestitisícovky Kang Yatze, Cerro Vicuñas a Huayna Potosí. Přešla Pyreneje po GR11, a jelikož jí to nestačilo, pokračovala po Svatojakubské cestě až na mys Finisterre. Trekovala v Laponsku, na Novém Zélandu, v Kyrgyzstánu, v Kanadě i v Himálaji a v zapadlé vesničce v Ladáku učila děti matematiku. Nejradši má ty kouty světa, kde celé dny nepotká žádného turistu a může si chodit krajinou, kudy se jí zachce. Její nejdelší cestou byla šestnáctiměsíční Cesta kolem světa, o které přednáší a vydala knihu Pozpátku kolem zeměkoule.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články