Konopex 2024

26. 4. 2024 - 28. 4. 2024, Ostrava

Typ akce
Festival
web
http://trojhali.cz/
Místo
Trojhalí Karolina
K Trojhalí 3361/5, Ostrava
zobrazit na mapě

Již sedmý ročník festivalu a veletrhu konopí proběhne 26.–28. dubna 2024 v Ostravě. Tradiční jarní Konopex se s dalším ročníkem přesune do větší haly komplexu Trojhalí Karolina. Okolo stovky vystavovatelů různého zaměření z Česka i zahraničí dorazí poslední dubnový víkend do Ostravy. Všechny spojuje konopí a jeho všestranné vlastnosti.

Tři dny intenzivní pozornosti pro rostlinu, která patří mezi ty nejuniverzálnější a zároveň nejdiskutovanější. Konopí má právem přívlastek rostliny budoucnosti, nabízí mnoho benefitů i podnětů k výzkumu. Je známo svým významným potenciálem v medicíně, lze z něj získat prospěšné doplňky stravy a superpotraviny, vyrobit funkční kosmetiku a dermatologické produkty vhodné jak pro lidi, tak pro zvířata. Staletími prověřené vlastnosti a využití v textilním a papírenském průmyslu, stavebnictví (beton, izolace, těsnění, provazy, barvy/laky), ale i automotive průmyslu a mnoha dalších oborech budí zvědavost a zájem všech generací. Konopí zajímá a využívá stále více seniorů a pacientů, proto mají starší 65 let a ZTP vstup na veletrh zdarma.

Větší prostory a více zahraničních i českých vystavovatelů
S přesunem do větších prostor se mohou zájemci těšit na honosnější expozice a více českých i zahraničních vystavovatelů. Samozřejmostí opět budou semena a sazenice konopí, growshop sortiment a vybavení pro pěstování i zpracování. Nebudou chybět ani pěstitelé, zpracovatelé a výrobci konopných mastí, kosmetiky, potravin a nejrůznějších výrobků týkající se této rostliny.

Semena, sazenice, vybavení, konopné produkty i extrakce
Příznivce 420&710 komunity potěší všemožné i nemožné vychytávky a kuřácké potřeby, umělecké ručně foukané sklo nebo doplňkové i potřebné příslušenství pro solvent nebo solventless extrakci. Velice oblíbenou expozicí je také orientační analýza konopí nebo konopných produktů na počkání.

O poznání větší bude také oblíbená přednášková část veletrhu, kde zazní spousta zajímavých informací a novinek o pěstování, zpracování, legislativě, využití konopí v lékařské praxi, samoléčbě, potravinách, průmyslu i veterině. Nabídne více míst k sezení a v blízkosti pohodlnou Vapo & Medical zónu. Zde bude možné vyzkoušet různé typy vaporizérů, ale také konzultovat dotazy s odborníky na vaporizaci i léčbu konopím obecně.

Přednášky, konzultace, doprovodný program, workshopy i cannabis cup
Samozřejmostí bude doprovodný program, hudba, zábavná vystoupení, workshopy, nabitá tombola, tematické soutěže, oblíbený cannabis cup a taky večerní afterparty. Právě workshopy jsou zajímavé svou praktickou stránkou a návštěvníci se mohou zblízka podívat, jak se míchá konopný beton, jak se vyrábí masti nebo množí rostliny. Oblíbeným tématem je také workshop, který se věnuje metodám extrakce i přípravě materiálu.

Konopí pěstuje nebo užívá statisíce lidí
Konopný sektor zažívá v Evropě velký boom a Česko patří mezi nejprogresivnější státy EU. Legislativa a podmínky se zlepšují v oblasti technického, lékařského i rekreačního využití konopí. Kromě nedávného zvýšení limitu THC na 1 % v technickém konopí, probíhají také přípravy legislativy na regulovaný trh, který by měl zahrnovat i možnost samopěstování nebo konopných společenských klubů.

Česko je konopná velmoc – je veřejným tajemstvím, že snad každý zná někoho, kdo pěstuje nebo pěstoval konopí. Roste všude, na zahrádkách, oknech, balkonech hobby pěstitelů i pacientů, kterým konopí pomáhá.

Vstup zdarma:

  • Starší 65 let
  • ZTP a ZTP/P (s doprovodem)
  • Děti do 13 let (v doprovodu zodpovědné osoby)

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články