Milli Janatková & Monika Sonk Trio

23. 11. 2023 19:30, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.mlejn.cz/
Místo
KD Mlejn
Kovářova 4, Praha
zobrazit na mapě

Dvojkoncert dvou zpěvaček Moniky a Milli proběhne 23. listopadu v KD Mlejn.

Milli Janatková: Multimediální koncertní projekt Klid, prosím je spojení hudby a výtvarné tvorby výrazné a v zahraničí oceňované multiinstrumentalistky a výtvarnice Milli Janatkové. Písně z aktuálního alba Klid, prosím se věnují tématu hledání klidu a rovnováhy. Vokální, kytarovou a bubenickou hru autorky citlivě doprovází na druhou bicí soupravu jazzový hudebník Jan Linhart. Koncert doplňují projekce z výtvarných děl Milli Janatkové a light design Štěpána Škocha. Album získalo cenu LIT Talent Awards (USA) v kategorii Best Inspirational Music.
Klid, prosím je audiovizuální projekt, na kterém Milli pracuje od podzimu 2014. Otevírá téma působení stresu a dalších destruktivních příčin na lidský organismus a možnosti řešení obtíží. Vznikají tak písně věnované různým částem těla i psychiky (Zádová, Protiúzkostná, Dechová, Srdeční aj.) Součástí je soubor autorských grafik – milliatur – souvisejících s každou skladbou, výstavy a také Protiúzkostnej deník, který poukazuje na potřebu převzetí zodpovědnosti za vlastní zdraví a ochranu stability a životního prostředí v rámci celého světa. Autorka projekt zveřejňuje v letech 2022 – 2023 a podobně jako alba Proměna (2013) a Hluboko (2020) si Janatková celé album nahrála sama, tentokrát včetně autorské hudby a textů. Na koncertech vystupuje v duu s hudebníkem Janem Linhartem.

Monika Sonk Trio: Se svým triem zavede Monika posluchače do světa emocí. Vystoupí v nově vzniklé formaci s violoncellistkou Barborou Soukupovou a bubeníkem Jurajem Gažmerčíkem. Započala svou autorskou dráhu až v roce 2019 a uvedla se dětskými písněmi, které realizovala s Dětskou operou Praha v Národním divadle. Na počátku tohoto roku vydala debutové album s názvem Lodivod, které se žánrově řadí do folku s příměsí latino, chansonu a pop-jazzu. Na albu spolupracovala s jazzovými muzikanty Pavlem Razímem, Markem Novotným, Janem Kořínkem Janem Podzimkem a Janem Brabcem. Jako písničkářka byla oceněna 1. místem za interpretaci písní na Portě 2022, postoupila do celostátního finále, už s novým triem v roce 2023 vyhráli 1. místo za text a píseň v soutěži Interprorta Ústí nad Labem a získali postup do semifinále Porty 2023. Monika Sonk Trio zahraje v první části večera.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články