Návod na přežití

2. 12. 2023 17:00, Praha

Typ akce
Ve měste
web
http://www.venuse-ve-svehlovce.cz/
Místo
Venuše ve Švehlovce
Slavíkova 22, Praha
zobrazit na mapě

Návod na přežití byla participativní platforma určená pro lidi s rozmanitými zkušenostmi, ale stejným zájmem: mít v těžkých životních situacích možnost najít podporu a také společně vytvářet alternativní podpůrné sítě pro ostatní.

Jednalo se o prostor setkání přeživších sexualizovaného násilí, přeživších psychiatrické hospitalizace, romských žen, lidí se zkušeností se závislostí, LGBTQ+ aktivistů a dalších aktivistů, kteří se potýkají s různými formami útlaku. Skrze výměnu potřeb, frustrací a pracovních metod skupina zkoumala autonomní modely vzájemné podpory, vedené tzv. experty na základě zkušenosti.

První veřejný výstup projektu proběhl formou společného čtení. Každá / ý účastnice / účastník této performance nabízí část sebe. Každý / á přišel / přišla přečíst text, který považuje za důležitý pro vlastní postoje. Někdo jej napsal svými slovy, někdo si vypůjčil slova jiných. Všichni jsou tu, aby přeměnili mlčení v kolektivní akci.

Po projekci videozáznamu z performance proběhne diskuze s Almou Lily Rayner (iniciátorkou projektu) a Andreou Tobolovou (zakladatelkou svépomocné skupiny Adriana pro přeživší sexualizovaného násilí).

Praktické informace:

  • kapacita diskuze je omezená, zájemci se mohou posílat registrace na email: venuse.ve.svehlovce@gmail.com
  • diskuze bude probíhat v českém jazyce

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články