Normální šílenství

11. 12. 2023 17:00, Třinec

Typ akce
Ve měste
web
https://knihovnatrinec.cz/
Místo
Knihovna Třinec
Lidická 541, Třinec
zobrazit na mapě

Poslední léta jasně ukázala, že téma duševního zdraví řeší každý a ještě dlouho bude. Jak je to vlastně dnes s psychoterapií, psychiatrickými zařízeními nebo komunitní péčí? Co léky? Jsou v pořádku, nebo je na místě se jich obávat? Budou už brzy léčit lidskou mysl psychedelika, světla nebo magnety? Na všechny tyto otázky budou v debatě hledat odpovědi tři diskutující, kterými budou Jiří Pasz, Michal Raszka a Zuzana Raszka

Medailonky diskutujícíh

  • Jiří Pasz se narodil do hornické rodiny v Bludovicích a je první chlap, co nikdy nesfáral. Žije s ADHD a má zkušenosti s depresemi a úzkostmi. Dnes je novinář, fotograf a cestovatel. Jedním z jeho témat je i duševní zdraví. O něm a destigmatizaci vydal knihu Normální šílenství.
  • Michal Raszka je psychiatr, dlouho působil v Třinci a teď je také ve Frýdku-Místku. Věnuje se otužování. Zabývá se úzkostmi, traumatem, a duševní resiliencí. Také se zabývá psychedeliky a psychedeliky asistované terapii.
  • Zuzana Raszka je psychoterapeutka, pracuje ve Frýdku-Místku. Ve své praxi se zabývá hlavně mezilidskými vztahy a vším, co s tím souvisí. Zejména se věnuje motivacím – jakým způsobem a proč se člověk vztahuje k sobě, a jak se to přenáší do mezilidských vztahů. Pomáhá lidem hledat zdroje a podporovat svou odolnost, která je nezbytná pro péči o duševní zdraví.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články