Nové struny – 10 let

9. 12. 2023 19:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://kdbarikadniku.cz
Místo
Kulturní dům Barikádníků
Saratovská 20, Praha
zobrazit na mapě

Tramp-swingová hudební skupina Nové struny slaví letos v prosinci 10. výročí od svého založení a při této příležitosti pořádá v Kulturním domě Barikádníků velký narozeninový koncert.

Zároveň vydává kapela nové album Trampská archeologie, které na tomto koncertě i slavnostně pokřtí.

Hosté a gratulanti: Karel Vágner, Marko Čermák, Franta Hacker, Vojta Nedvěd, Rosťa Čapek, Pacifik, Jan-Matěj Rak a Franta Vlček, bývalí členové Nových strun a mnozí další.

Křest desky Trampská archeologie
Skupina Nové struny představuje své nové album Trampská archeologie mapující zapomenuté skladby z dob počátků trampské písničky (např. Jarka Mottl, či Jiří Traxler) až po některé kousky z per tzv. zakladatelů moderní trampské písně (viz. Kapitán Kid). Přebal desky vizuálně doplňuje hudební obsah nosiče kresbami předního českého kreslíře Marka Čermáka, který se rozhodl vyobrazením starého trampa vzdát hold všem významným muzikantským bardům.

Na nahrávání desky se podíleli profesionální hudebníci využívající vedle současných hudebních nástrojů uznávaných mistrů řemesla (nástroje Čapek, klavír Petrof atd…) i dobové nástroje např. kytary z dílny Alfreda Bräuera. Do většiny skladeb je poskládán čtyřhlasý mužský zpěv napodobující styl prvorepublikových vokálních souborů.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články