Psychedelia: The History and Science of Mystical Experience + diskuze

22. 11. 2023 18:00, Ostrava

Typ akce
Ve měste
web
http://www.asaya.cz
Místo
Centrum spirituálního rozvoje Asaya
Kalvodova 2, Ostrava
zobrazit na mapě

Česká psychedelická společnost a Asaya uvádějí projekci filmu Psychedelia: The History and Science of Mystical Experience, po které bude následovat diskuze s Ondřejem Bahníkem a Filipem Zárubou.

Psychedelia: The History and Science of Mystical Experience / Pat Murphy / USA 2021 / 58 min – Psychedelia: The History and Science of Mystical Experience je dokumentární film o psychedelických látkách a jejich schopnosti vyvolat mystické a náboženské zážitky. Film mapuje jejich použití v kontrolovaných výzkumných studiích před kulturní bouří 60. let, kdy bylo LSD považováno za slibný lékařský průlom, stejně jako jeho nedávný návrat v psychiatrii.

Film, ve kterém vystupují přední odborníci v oblasti výzkumu psychedelik, vypráví příběh lékařských profesionálů, kteří tyto látky znovu zavedli do legálního a rostoucího výzkumného oboru. První osobní rozhovory s účastníky studie úzkostlivých stavů na konci života zkoumají hluboké, život měnící poznatky, které psychedelika u účastníků vyvolávají, a co tyto poznatky mohou znamenat pro společnost jako celek.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články