Race Across America a další ultramaratony

2. 12. 2023 18:00, Ostrava

Typ akce
Ve měste
web
www.etaz.cz
Místo
Etáž
Moravská Ostrava 3369, Ostrava
zobrazit na mapě

Dan Polman zvládl v červnu 2019 bezmála 5000 km dlouhý závod Race Across America vedoucí napříč USA ze západního pobřeží (Kalifornie) k východnímu pobřeží (Maryland) za 10 dní, 19 hodin a 49 minut. Stal se třetím Čechem v 38leté historii závodu, který jej dokončil. Petr Novák (Beehouse.cz) zaznamenal celý příběh (od na čtyři kusy zlomené klíční kosti ani ne dva měsíce před startem, přes samotný RAAM, až po uvítání týmu na zaplněném náměstí v Nové Pace). „Ten příběh je opravdu nářez a Ňůmenovi se ho dle reakcí publika podařilo přenést na plátno,“ dodává k filmu Danda Polman.

Program: 1. „Stand-up“ přednáška (50 min) – vč. zážitků z dalších ultramaratonů (2003–2023) 2. Film Americkej Dreaam (48 min) 3. Beseda

Více o RAAM: Limit na dokončení 4940 km dlouhého závodu je pouhých 12 dní, jeho trasa vede třemi pouštěmi s teplotami až 50 °C, přes tři horská sedla s výškou 3000 metrů, kde jsou teploty okolo nuly, přes pláně s nekonečnými rovinami a silným větrem i územím s častými dešti. Dan vylepšil nejlepší český čas a umístění, když dojel na celkovém 7. místě a 4. místě v kategorii do 50 let. V průměru denně překonal 460 kilometrů a spal 1 hodinu a 40 minut. Jak takto extrémní výkon je možné vydržet? Co vše lze na cestě napříč USA zažít a vidět? Odpověď na tyto i mnoho dalších otázek týkajících se nejen RAAM budou zodpovězeny přímo od Dana Polmana.

Na místě bude možné též zakoupit Danovy knihy a další věci z jeho e-shopu..

Daniel Polman žije od narození (říjen 1979) v podkrkonošském městě Nová Paka, s manželkou Šárkou vychovává dvě dcery. Po dokončení magisterského studia managementu cestovního ruchu pracoval 14 let jako šéfredaktor časopisu Lidé & hory, dnes je předsedou redakční rady regionálního časopisu Achát a působí jako publicista na volné noze. Ze sportů ho kromě cyklistiky baví snowboarding, skateboarding, lední hokej a horská turistika.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články