Umění do kapsy

1. 1. 2016 - 1. 1. 2038, Brno

Typ akce
Výstava
web
https://moravska-galerie.cz/kontakt/mistodrzitelsky-palac/
Místo
Místodržitelský palác
Moravské náměstí 1a, Brno
zobrazit na mapě

Inspirací k vytvoření edukační expozice se stala Rozum do kapsy – malá kapesní encyklopedie, která již více než 50 let osvětluje cesty školních let mnoha. Stejně jako tyto malé knížečky, i expozice Umění do kapsy má za cíl poskytnout výběr základních poznatků, znalostí a dovedností, které by měl o umění znát každý návštěvník galerie.

Cílem bylo vytvořit expozici, která by byla inspirativní pro pravidelné návštěvníky galerie, zároveň však přístupná i těm, kdo se s uměním setkávají poprvé. Umění do kapsy je vlastně výsledkem experimentu, během kterého se lektoři Moravské galerie stali autory. Jejich snahou bylo nalézt společný záchytný bod v širokém spektru znalostí a informací z oblasti vizuálního umění, od kterého by bylo možné společně vyrazit, prohlubovat své prožívání umění a lépe mu porozumět.

Umění do kapsy může sloužit jako průvodce do světa umění, který rozšiřuje obzory a posiluje schopnost vnímat, oceňovat a porozumět umění. Taktéž je to sociální experiment, který pomáhá lépe se poznávat navzájem. Výstavní prostor Místodržitelského paláce je rozdělen do šesti kapitol, které otevírají témata spojená s člověkem, věcmi, situacemi a okolnostmi, jež ho celoživotně přímo i nepřímo obklopují. Zde návštěvníci naleznou díla přesahující období, umělecké styly a výtvarné formy.

Nedílnou součástí expozice jsou informační panely s pojmovými kartičkami.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články