Uprchlá, našel skrýš, stále uniká

12. 10. 2023 - 10. 3. 2024, Ostrava

Typ akce
Výstava
web
https://plato-ostrava.cz/cs
Místo
PLATO (bývalá jatka)
Porážková 26, Ostrava
zobrazit na mapě

Kdyby městská zvířata mohla odpovědět na otázku, jak se jim v Ostravě žije, co bychom se dozvěděli?

Zvířecí zpravodajství promění galerii v redakci. Budova, která kdysi sloužila jako městská jatka, tentokrát poskytne prostor pro rozšiřování mezidruhové představivosti a pro narušení hranice mezi lidmi a jinými než lidskými zvířaty. Přinese také zprávy o komplexnějším obraze spoluobčanství ve městě.

Umělci, umělkyně a další obyvatelé se ve výstavě ptají městských zvířat, zejména z Ostravy a okolí, jak se jim žije v rodinách a v sousedství různého druhu. Ptají se i těch, která před lidmi prchají, unikají z pastí a schovávají se v puklinách zdí, industriálních strukturách a zbytcích přírody. Návštěvníci si mohou vyslechnout nebo vytvořit příběhy domestikovaných, zdivočelých i divokých zvířat a najít pro ně bezpečnější a rovnocennější místo k životu.

umělci/kyně: Yevgenia Belorusets, Cecilia Bengolea, Jan Bražina, András Cséfalvay, Annika Eriksson, Fuki, Kateřina Konvalinová & Jiří Žák, Eva Koťátková, Simona Kossak & Lech Wilczek, Zdeněk Košek, Denisa Langrová, Karolína Matušková & Lucie Zelmanová, Tuan Andrew Nguyen, Jim Nollman, Viktorie Pražáková, David Přílučík, Hana Puchová, Ruta Putramentaite, Tabita Rezaire, Jonáš Richter, Lívie Škutová, Adam & Martin Tománkovi, TV Páteř, Cecilia Vicuña, Aleksandra Waliszewska

koncepce: Edith Jeřábková & Eva Koťátková

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články