Velký strahovský stadion pohledem dětí

25. 8. 2024 15:00, Praha

Typ akce
Pro děti
Místo
Stadion Strahov - u vrátnice
Zátopkova 2, Praha
zobrazit na mapě

Prohlídka jednoho z největších stadionů světa odkryje nejen poutavý příběh jeho vzniku, ale nabídne dětem možnost se interaktivní formou dozvědět více o architektuře tohoto kolosu, který hostil v minulosti všesokolské slety, spartakiády, koncerty či vojenské přehlídky. Děti se budou moci podívat do prezidentského salonku, prozkoumat tribuny a zamyslet se nad současnou funkcí rozsáhlých prostor.

Lektorem komentované prohlídky stadionu bude Klára Veselá nebo David Valeš. Organizátorem je nezisková organizace Open House Praha, z. ú. Zisk z této akce jde na podporu její činnosti.

Důležité informace:

  • Procházka je určena pro děti od 6 do 12 let, které ji zvládnou absolvovat samy bez doprovodu rodičů. Vstupenku zakupte pouze pro dítě/děti.
  • Listy pro malé architekty jsou zahrnuty v ceně vstupenky.
  • Místo setkání je před vrátnicí Velkého strahovského stadionu, která se nachází u spojovacího mostu se stadionem Evžena Rošického. Vjezd autem na parkoviště před vrátnicí (a pod mostem) je možný, parkování není zpoplatněno. Po příjezdu k místu autobusem je nutné počítat s tím, že část stadionu je nutné obejít (na vstupní straně stadionu autobusová zastávka neexistuje). Telefonický kontakt na průvodce bude pro případ „nouze” uveden na vstupence. Na webu pořadatele je k dispozici orientační plánek místa setkání.
  • Předpokládaná délka akce je cca 60–90 minut.
  • Telefonický kontakt bude pro případ potřeby uveden na vstupence.
  • Kapacita skupiny je omezena, vstupenky je možné zakoupit pouze předem.
  • Ve vybraných prostorách je třeba se chovat s ohledem na stav objektu obezřetně a následovat pokynů průvodce. Doporučujeme vhodnou, nejlépe turistickou obuv, kvůli nepravidelnému povrchu.
  • Organizátor prosí všechny účastníky této akce, aby byli k ostatním návštěvníkům ohleduplní a na prohlídce dodržovali aktuálně platná vládní nařízení proti šíření nemoci covid-19.
  • V případě nízkého zájmu si pořadatel vyhrazuje právo zrušit procházku a to nejpozději do 48 hodin před začátkem akce. Kupující budou kontaktováni a informace bude zároveň zveřejněna na webových stránkách pořadatele.
  • Na vybraných akcích organizátor pořizuje fotografie a/nebo videozáznamy za účelem jejich dokumentování a propagace. Více informací zde.

Organizátor nabízí i komentované prohlídky stadionu pro dospělé (v českém jazyce najdete podrobnosti zde, v anglickém jazyce jsou podrobnosti zde, v německém zde, a ještě v ruském zde.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články