Vernisáž realizace We Should Have a Talk

13. 4. 2024 18:00, Praha

Typ akce
Výstava
Místo
Zastávka metra Jinonice
V Zářezu 902/6, Praha
zobrazit na mapě

Praho! project otevírá svou třetí a doposud největší uměleckou realizaci s názvem We Should Have a Talk, v rámci které tentokrát zrevitalizuje náměstí a přilehlé podchody v Jinonicích.

Vernisáž při příležitosti odtajnění této nové instalace se uskuteční 13. dubna od 18:00 hodin v podchodu pod ulicí V Zářezu a podchodu pod ulicí Radlická, Jinonice - Praha 5. Na akci také vystoupí pražské uskupení Viah.

Čemu se realizace věnuje?

S pojmy jako emancipace, feminismus či inkluze se v Česku stále pojí několik předsudků. Realizací si projekt dlouhodobě klade za cíl zbavit se těchto negativních konotací a pomoci otevřít širší debatu k tématu genderové nerovnosti a feminismu.

Co instalace obsahuje?

Návrh realizace skýtá hlavně stovky vybraných výpovědí, jež se projektu prostřednictvím poezie v ulicích podařilo nasbírat. Instalace má svůj přesah ale i v digitálním světě – v rámci uměleckého zpracování budou na jednotlivých stěnách umístěny QR kódy, které budou odkazovat na pestrý edukativní obsah a další formy uměleckého vyjádření, např. série video rozhovorů, které skrze příběhy respondentů celé téma ještě blíže přiblíží. Autorkou výtvarné podoby realizace je absolventka UMPRUM a ilustrátorka Lucie Lučanská.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články