Vila Tugendhat

1. 1. 2016 - 14. 12. 2030, Brno

David Židlický
Typ akce
Výstava
web
http://www.tugendhat.eu/
Místo
Vila Tugendhat
Černopolní 237/45, Brno
zobrazit na mapě

Vila Tugendhat je od 1. července 1994 ve správě Muzea města Brna a veřejnosti je zpřístupněna jako instalovaná památka moderní architektury. Od ledna 2005 působí přímo v objektu Studijní a dokumentační centrum (SDC-VT). Jeho hlavním úkolem je shromažďovat především fakta a dokumenty o stavbě, architektovi a stavebnících, ale také o osudech domu po odchodu jeho majitelů a o lidech a událostech souvisejících s vilou po celou dobu její existence.

Studijní centrum ve vile Tugendhat se zaměřuje také na širší historické souvislosti s důrazem na brněnskou architekturu od 19. století až po současnost. V této oblasti vyvíjí SDC-VT samostatnou vědeckovýzkumnou, badatelskou a publikační činnost a úzce spolupracuje s pracovištěm dějin architektury a urbanismu Muzea města Brna, kde je mj. uložena originální plánová a fotografická dokumentace k vile Tugendhat. Dále kooperuje např. se Studijním a dokumentačním centrem Adolfa Loose v pražské Müllerově vile (badatelská spolupráce na projektu Adolf Loos – dílo v českých zemích) a s dalšími institucemi tohoto typu v České republice i v zahraničí.

Miesův výrok „méně je více“ je příznačný pro jeho čisté formy a práci s materiálem. Sklo, ocel a beton jsou atributy jeho osobitého „internacionálního stylu“, který ovlivňuje architekturu až do současnosti

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články