WWW Neurobeat

19. 9. 2024 20:00, Brno

Typ akce
Koncert
web
http://kabinetmuz.cz
Místo
Kabinet múz
Sukova 4, Brno
zobrazit na mapě

Koncert kapely WWW Neurobeat v Kabinetu múz se uskuteční 19. září 2024.

Kapela WWW vznikla v Praze na počátku devadesátých let v tehdejším Československu. Byla jednou z prvních kapel experimentujících s rapem. V pozdějších letech začala pracovat s živými nástroji a odklonila se od klasické rapové produkce. V roce 2000 WWW přerušila činnost a její členové se věnovali svým dalším povoláním – zakládající hudebník Ondřej Anděra je filmový režisér a textař Lubomír Typlt je malíř. Kapela se vrátila na scénu s debutovým albem Neurobeat v roce 2006 pod nezávislým labelem Bigg Boss, který byl vydán jako v pořadí druhý český duální disk obsahující i autorskou klipovou tvorbu kapely.

Hudba WWW originálně slučuje postupy hip hopu, industriálu, elektroniky a volné skladby. Texty Lubomíra Typlta provokují posluchače, aby namáhal svou představivost, jejich naléhavost umocňuje široká škála básnických a fonetických prostředků. Texty Ondřeje Anděry využívají rytmické možnosti jazyka v abstraktní rovině.

WWW vydali tři studiová alba, oceňovaná kritikou v ČR i na Slovensku. Byli nominováni na několik hudebních cen – například Anděl a získali prestižní uměleckou cenu Revolver Revue. Byli také několikrát headlinery velkých hudebních festivalů v Čechách a na Slovensku (například Colours of Ostrava, Pohoda Festival). Kapela reprezentovala české kulturní zázemí pro Česká centra na Slovensku, v Polsku, v Bulharsku, v Holandsku, ve Francii a koncertovala také v USA, Švýcarsku nebo v Belgii.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články