Space Love

poster
Andrea Pekárková a Vojtěch Novák tvoří duo Space Love, foto: Artzóna.cz

Andrea Pekárková (ig: akadraka) vystudovala Vizuální komunikaci na FUA TUL (tedy na Fakultě umění a architektury, která je součástí Technické univerzity v Liberci). S přáteli v roce 2010 založila a tři roky provozovala libereckou galerii 3×3, která představovala mladé nezávislé umění. Její stěžejní aktivitou je živá VJ performance, video a volná grafika. V duchu postprodukce pracuje s již existujícím materiálem, pro autorku jsou typické živelná koláž a výrazná barevnost. Jako videoperformerka působí rovněž od roku 2010. Na kontě má spolupráce s hudebníky, tanečníky, fashion designery a dalšími tvůrci. Dva roky doprovázela sférické post-rave uskupení Lightning Glove. V letech 2012 – 2017 působila jako VJ v pražském uskupení Lunchmeat label. Od roku 2015 se věnuje projektu Recreation/Virtual Wellness (ig: virtualwellness), který propojuje alternativní medicínu se současným vizuálním jazykem.

Vojtěch Novák vystudoval produktový design na UCA (University for the Creative Arts) ve Velké Británii. Hudební produkci se věnuje deset let, stejně tak dlouho grafice. Od roku 2008 vytváří trapové beaty, spolupráce s dalšími hudebníky vedla až do zámoří. Na jaře 2017 byl přijat do labelu Hypno808, kde se postaral o produkci tracků jako je Nikdys Nebyl, Dlouho Dole nebo Zpátky ze Tmy od Hugo Toxxxe. Letos v srpnu vydal své debutové rapové album, pro něž vytvořil vše: od beatů, přes mastering až po celkový vizuál. V současnosti pracuje na dalších rapových singlech. Jeho díla můžete nalézt na Instagramu pod účtem @VoodooBeats808.

Space Love: Saab 900 Turbo

Píseň z alba Horizont událostí vydaného 21. března 2016

Re:Creation / Virtual Wellnes

Stěžejním médiem projektu je digitální koláž, hlavním tématem je biospirituální antropologie. Tvůrčí interpretace principů alternativní medicíny variuje na pomezí pseudoléčení a diverzní umělecké akce. Měřítko eskaluje od lokální geneze k dialogu v rámci globální digitální komunity. Vzniklý virtuální
prostor uvnitř obrazu je vždy léčivý a balancuje mezi spirituálně-biotickou, korporátní a uměleckou povahou.

Space Love: Světla

Píseň z alba Dron vydaného 13. prosince 2016

Space Love – Metalíza

Píseň z alba 666 km/h vydaného online 1. prosince 2017

Poslední profily