Qs: Adéla Elbel

poster
Komičku a překladatelku Adélu Elbel jsme zpovídali mimo jiné i na pražském Hlavním nádraží. Proč? Dozvíte se v rozhovoru, foto: Marek Delong

Třetí osobností v rubrice Qs je stand up komička, překladatelka, zpěvačka, peformerka a textařka  – Adéla Elbel. Spoluzažila sarkastické rapové uskupení Čokovoko, které samo sebe charakterizuje jako „dopravní nehodu, na niž se všichni podívají, ačkoli jsou poté otřeseni“.

Čokovoko, které společně s Adélou tvoří Zuzana Fuksová, vydalo jediné album. Jmenuje se Hudba a vyšlo roku 2011 ve vydavatelství Mamka Records (na desku totiž půjčila peníze Zuzanina maminka). Popularitu duu přinesly zejména písně Etapy v životě ženy nebo Sebevražda, stejně jako silně feministické texty.

Jako překladatelka je podepsána např. pod tituly Král & král & rodina Lindy de Haan (Větrné mlýny, 2017), romány Výš než v sedmém nebiPojď sem, ať ti můžu dát pusu Griet Op de Beeckové (Host 2016 a 2017), nebo Jedno morče a dvě mámy Pietera Fellera (LePress, 2015). V současné době se Adéla věnuje stand-up výstupům a také píše i moderuje pořad Jak ušetřit – se stovkami tisíc shlédnutí.

Ve videu se podívejte, jak Adéla Elbel odolala našim dotazům.

Adela Elbel
Adéla Elbel má zcela přesný plán, jak naložit s jednou miliardou korun. Více ve videu, foto: Marek Delong

Související