poster
ANALOG. Nový seriál Artzóny zahajujeme s notesy Deafmessanger.

V době softwarových aplikací téměř už na cokoli Lubomír Kuča vyrábí notesy, bloky nebo diáře na poznámky psané obyčejnou tužkou. Zdobí je nejen specifickými výtvarnými návrhy, ale hlavně vším, co najde na blešácích, v pozůstalostech, u popelnic. Anebo tím, co mu přinesou kamarádi, po letech už i oni sběrači. Kus celuloidu, ústřižek staré fotky, oko z titulky módního časopisu, růžek dopisu psaného na stroji, výstřižek z omluvného listu i s počtem zameškaných hodin, tu a tam nějaký vzkaz. Tohle všechno dělá z precizně technologicky zpracovaného notesu (z recyklovaného papíru, ovšemže) věc, k níž si vytvoříte vztah téměř okamžitě. Vztah, který mimo jiné definuje i mírně sentimentální úsměv.

S lidmi kolem značky Deafmessanger jsme natáčeli na pražských Vinohradech, v prostorech, které jsou jejich skladem a tvůrčí dílnou zároveň. Z toho přívětivého chaosu vznikají notesy-individuality.

video
Deafmessanger. Sběrači z Vinohrad přemýšlí i nad notesem. Podívejte se, jak vznikají originální bloky a diáře. Foto: Artzóna, kamera, střih: Marek Delong 

Související