42+PEOPLE: Where

24. 10. 2024 19:00, Plzeň

Typ akce
Divadlo
web
http://www.johancentrum.cz/
Místo
Moving Station - Velký sál
Koperníkova 56, Plzeň
zobrazit na mapě

Nejnovější projekt 42+PEOPLE souboru současného tance 420PEOPLE oslavuje mezigenerační dialog tanečníků. Přináší jedinečný a zároveň intimní pohled na vrchol taneční kariéry interpretů po 42 letech. Projekt 42+PEOPLE, který propojuje všechny hodnoty současného tance, přináší choreografii s názvem Where. Diváci uvidí tanečníky Václava Kuneše a Helenu Arenbergerovou, která za svou sólovou roli v tomto představení získala hlavní Cenu Thálie 2023 za ženský výkon v kategorii Tanec.

„Naše choreografické spojení nepřináší společný příběh, ale rozehrává intimitu každého z nás v ryze osobní taneční výpovědi. Bez klišé. Bez nutných anotací. Přesto však evokuje velmi známý renesanční obraz plný neuchopitelného napětí mezi stabilními i rozestřenými životy, napětí v blízkosti dvou cizích lidí… A stále hmatatelnější skrze současný tanec,“ říká Václav Kuneš, choreograf, tanečník a umělecký ředitel souboru 420PEOPLE.

Premiéru představení Where, projektu 42+PEOPLE, který propojí všechny hodnoty současného tance, uvedl soubor 19. 11. 2022 ve Studiu Maiselovka. V choreografii se představili dvojice českých tanečníků ve věku 42+.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články