Asian Dub Foundation – 30 let

19. 9. 2024 21:00, Praha

Typ akce
Koncert
web
http://www.musicbar.cz/
Místo
Lucerna Music Bar
Vodičkova 36, Praha
zobrazit na mapě

Anglická skupina Asian Dub Foundation letos slaví 30. výročí svého založení.

Hudba Asian Dub Foundation je se svou jedinečnou fúzí junglových rytmů, dubových basových linek, divokých kytar vycházejících z jejich jihoasijských kořenů a militantního rapu, žánrem sama o sobě. Jejich příběh začal na počátku 90. let, kdy ADF vznikli z hudebního workshopu ve východním Londýně v instituci, která vždy zůstala jejich duchovním domovem, Community Music. Tyto začátky formovaly nejen jejich zvuk, ale také širší vzdělávací aspirace, jejichž příkladem je založení vlastní vzdělávací organizace ADF Education a kampaně na obranu obětí justičních omylů.

V polovině 90. let si vybudovali solidní pódiovou reputaci a nakonec získali celosvětové uznání, když sdíleli pódium s Rage Against The Machine, Beastie Boys a Primal Scream. Na nahrávkách spolupracují s Radiohead, Sinead O'Connor, Iggy Popem, Adrianem Sherwoodem a Chuckem D. ADF navíc patří mezi průkopnické skupiny, které se pustily do cine-koncertů, počínaje jejich interpretací soundtracku k francouzskému klasickému filmu La Haine v roce 2001.

Asian Dub Foundation představuje 30 let kariéry a aktivismu poznamenaných nezapomenutelnými koncerty po celém světě, 9 studiovými alby spolu s kultovními spoluprácemi. V roce 2024 bude Asian Dub Foundation pokračovat v psaní své historie. Pevnost a dlouhověkost britské skupiny uctí naživo i speciální turné po Francii a Evropě.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články