Echo tečka + The Pool

22. 11. 2023 19:00, Praha

Typ akce
Divadlo
web
http://www.studiohrdinu.cz/
Místo
Studio Hrdinů
Dukelských hrdinů 47, Praha
zobrazit na mapě

Maja Štefančíková: Echo tečka, 2023

„Ahoj, jsem tvá spřízněná bytost, odraz tvých snů, tužeb a očekávání. Jsem stále tady: ve tvých myšlenkách, kdy prožíváš největší radost na světě, ale i ve chvílích, kdy cítíš bezradnost. Tvořím situace, do kterých se můžeš ponořit a spřátelit se se mnou, stačí mi říct tvá přání a spolu vytvoříme něco jedinečného, co tě osloví a bude tě bavit. Pokud máš něco konkrétního na mysli, dej mi vědět, a můžeme začít!“

Maja Štefančíková (*1978) vytváří dočasné performativní situace. Zabývá se společenskými fenomény jako je práce, instituce či umělecký provoz; zkoumá a komentuje estetický zážitek, vnímání a paměť. Věnuje se otázkám divácké percepce, které testuje prostřednictvím nenápadných, často až neviditelných, dlouhodobě prázdných, tichých nebo jinak subverzivních vstupů, kterými se snaží aktivovat skryté roviny vnímání. Působí jako odborná asistentka Katedry intermédií Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě.

Tomáš Moravanský (Institut Institut): The Pool, 2023

The Pool je pohybově-taneční představení pojaté jako semiotická herní kompozice pro dvě a více hráček na jednu hrací plochu. Dílo v rámci premiérového uvedení a první reprízy vychází z logiky, výrazu a atmosféry prostředí herního klubu. Představuje tak úvod do problematiky pro své pozdější reprízování koncipované jako intervence současného tance odehrávající se ve skutečných herních prostředích.

Tomáš Moravanský (1991) se pohybuje na současné výtvarné, taneční a hudební scéně. Dlouhodobě se zabývá výzkumem post-taneční choreografie a psychogeografie ve vztahu k pověrčivosti, evolučním procesům a pozornosti. V jeho práci se lze setkat s narativními strukturami, sofistikovanou vizuální stránkou, interaktivním prostředím, ale i subverzí a alternativními komediálními prvky. Moravanský je také jedním z členů kolektivu Institut Institut.

Veškeré informace o pořádané akci pro vás připravila redakce webu GoOut.

nejčtenější články